Home / Aktualności / Wakacyjne trio po faceliftingu – czyli letnie odświeżenie u Mercedesa, KIA oraz Fiata

Wakacyjne trio po faceliftingu – czyli letnie odświeżenie u Mercedesa, KIA oraz Fiata

Tegoroczne wakacje obfitują w motoryzacyjne nowości. Wśród nich pojawiają się także modele po tzw. faceliftingu, wśród których znalazły się produkty takich marek jak Mercedes, KIA oraz FIAT.

Mercedes odświeżył swój kompaktowy hit, jakim jest Klasa A (debiut w 2012 r.). Model ten zmienił się zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Zmian nie jest wiele, ponieważ z zewnątrz modernizacji poddano zderzaki, tylne lampy oraz końcówki układu wydechowego. We wnętrzu pojawiły się zaś nowe materiały oraz wzory tapicerek. Ponadto od teraz w opcji możemy zamówić przednie, diodowe reflektory, zaś w przyszłym roku dołączy system Apple CarPlay. Dodatkowo w zależności od wersji możemy liczyć na gratisowy lub za dopłatą układ DynamicSelect (sterowanie pracą wspomagania kierownicy oraz pedału przyspieszenia).

Mercedes Klasa A FL 2015 01

KIA przygotowała zaś dla swoich klientów odświeżony model Cee’d. W porównaniu do poprzednika cechuje go odmieniony wlot powietrza do chłodnicy (tzw. grill), zderzaki, diodowe lampy tylne oraz chromowane elementy wnętrza. Wzbogacono także listę wyposażenia m.in. o system multimedialny z 7-calowym ekranem czy gadżety w stylu sensorów rozpoznających znaki drogowe, nadzorujących martwe pole w lusterkach wstecznych itp.

KIA Cee'd 2015 FL 01

FIAT z kolei zafundował lifting swojemu bestsellerowi o nazwie 500. Jak na samochód w stylu retro nie należało spodziewać się ogromu zmian, tak by nie popsuć jednej z najpiękniejszych, małych karoserii świata. FIAT już w swojej historii posiadał takie osiągnięcia, niszcząc design m.in. modelu Punto II czy zatracając całkowicie oryginalną stylistykę Multipli. Teraz jedynie podkreślono urok 500-tki oraz dodając jej szczyptę nowoczesnych akcesoriów we wnętrzu (nowe siedzenia, tapicerki, przeprojektowana konsola środkowa z systemem multimedialnym z 5-calowym ekranem LCD). Zmiany dotknęły również zawieszenie. Z zewnątrz poznamy model 500 po faceliftingu po lekko przeprojektowanych lampach (przednich i tylnych), zmodernizowanych zderzakach czy przeprojektowanej przestrzeni pomiędzy lampami a wlotem powietrza w zderzaku przednim (m.in. inaczej ukształtowane chromowane listwy). Łącznie producent chwali się, że wprowadził aż 1800 poprawek do 500-tki.

FIAT 500 FL 01

FIAT 500 FL 02

Źródło: Internet, Informacja własna

 

 

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.

Jeden komentarz

  1. W Ceed istotne są też zmiany w dostępnych silnikach.