Home / Aktualności / Filmy / Wakacje w Kinie – co warto zobaczyć w nadchodzących tygodniach

Wakacje w Kinie – co warto zobaczyć w nadchodzących tygodniach

Wakacje w Kinie? Dlaczego nie! Choć pogoda czasami skłania do pozostania na świeżym powietrzu, to gdy słońce praży zbyt mocno, warto zapędzić się do kinowej sali (która jest zazwyczaj klimatyzowana) i zrelaksować się przy dobrym filmie.

W poniższym zestawieniu prezentujemy wam kilkanaście najlepszych naszym zdaniem produkcji filmowych, które albo jeszcze są, już są albo pojawią się w kinach do końca sierpnia czyli okresu wolnego od szkoły, urlopowego, a słowem wolnego.

 

Jeszcze w kinach

 Agent i pol

„Agent i pół” – Dwayne „Rock” Johnson potrafi wiele zamienić w złot. Choć może z „Herkulesem” nie do końca wyszło, to najnowsza komedia z jego udziałem jest całkiem niezłym sposobem na miłe spędzenie popołudnia. W szczególności, że wyszła spod ręki twórcy rewelacyjnych „Millerów”.

Dzien Niepodleglosci Odrodzenie 

„Dzień Niepodległości: Odrodzenie” – pewnych legend lepiej nie wskrzeszać. „Dzień Niepodległości” to klasyczne, wysoko eksplozywne kino S-F sprzed dwóch dekad. To, co wtedy było nowe i sprawdziło się świetnie, teraz nie nadaje się zbytnio do oglądania. W szczególności, że kontynuacja nie jest nigdzie blisko poziomu finezji swojej poprzedniczki.

 Obecnosc 2

„Obecność 2” – kontynuacja genialnego horroru sprzed kilku lat. Szczęśliwie dla widzów, dwójka trzyma niesamowicie wysoki poziom poprzedniczki, dorzucając do tego jeszcze lepsze zdjęcia i oprawę wizualną.

 

Już w kinach

Ghostbusters-2016

„Ghostbusters” – jeden z tych remake’ów, o które nikt nie prosił, a który i tak powstał. Choć wieść gminna niesie, że jest trochę lepszy niż obstawiał większość fanów oryginalnej wersji. Pytanie, czy warto ryzykować z tym seansem, pozostawiam otwarte.

Iluzja 2

„Iluzja 2” – sequel, który niestety nie dorósł do poziomu poprzednika. Ponoć gwarantuje rozrywkę, ale na raczej niskim poziomie. Osoby, których nie oczarowała pierwsza „Iluzja”, mogą spokojnie pominąć ten seans.

 

22 lipca

Star Trek W nieznane

„Star Trek: W nieznane” – premiera tego filmu będzie odpowiedzią na bardzo ważne pytanie: jak radzi sobie nowy Star Trek po odejściu JJ Abramsa do „Gwiezdnych Wojen”. Myślę, że każdy fan popkultury ma nadzieję, że dobrze. Albo bardzo dobrze.

Neon Demon

„Neon Demon” – rozchwytywany na wszelkich festiwalach nowy film twórcy „Drive”. I, ponoć, jest to kolejny udany strzał. Warto odnotować, iż jedną z ról obsadza coraz rzadziej widywany na srebrnym ekranie Keanu Reeves

 

29 lipca

Jason  Bourne 2016

„Jason  Bourne” – Matt Damon kolejny raz planuje udowodnić, że jeszcze nie jest za stary na szpiegowskie szaleństwa, zaś formę ma – jak zawsze – życiową. Jeśli poziom będzie podobny do starej, bourne’owskiej trylogii, możemy się nastawić na świetną zabawę i wspaniałe widowisko.

 

05 sierpnia

Legion samobojcow

„Legion samobójców” – czy DC Comics może jeszcze zdobyć serca fanów po bardzo złych recenzjach i opiniach „Batman v Superman”? Myślę, że tak, ale nie jestem przekonany, czy za sprawą tego filmu. Oby „Legion samobójców” mógł się pochwalić czymś więcej niźli tylko wdziękami Margot Robbie

 

12 sierpnia

Sausage Party

“Sausage Party” – choć pierwszy, nieuważny rzut oka na materiały promocyjne może sugerować typową animację dla najmłodszych, rzeczywistość jest kompletnie inna. „Sausage Party” będzie jechało po bandzie tak mocno, jak tylko się da. Jesteście gotowi  na poznanie kontrowersyjnego życia produktów wysoko przetworzonych?

 

26 sierpnia

 Mechanik Konfrontacja

„Mechanik: Konfrontacja” – Jason Statham powraca, by robić to, co potrafi najlepiej: stathamować swoich wrogów. Tym razem Jason nie będzie miał litości dla elementów kryminogennych ze względu na silne uczucie do miłości swego życia. Znając byłego pływka i członka Niezniszczalnych – adrenaliny na srebrnym ekranie nie zabraknie.