Home / Aktualności / Motoryzacja / VW Polo GTI z 2 litrowym, turbodoładowanym silnikiem i mocą 197 KM jeszcze w tym roku

VW Polo GTI z 2 litrowym, turbodoładowanym silnikiem i mocą 197 KM jeszcze w tym roku

Polo GTI

Odświeżona wersja hothatcha VW Polo GTI  wyposażona w znany z Golfa turbodoładowany  2 litrowy silnik TSI, jak się dowiadujemy oferować będzie 197 koni mechanicznych i pojawić się jeszcze w tym roku. 

Dla przypomnienia, obecne Polo GTI oferuje jedynie (lub może aż) 189 KM, a po modyfikacji ma z powodzeniem konkurować z 1,5 litrową, turbodoładowaną Fiestą ST oraz być w stanie zapewnić przyspieszenie od 0 do 100 km / godz. w okolicach 6,7 sekundy. Co więcej, potwierdzenie mocy oraz użycia przez Volkswagena platformy MQB A0, sugeruje podobną konfiguracje w innym aucie tego koncernu a mianowicie Seacie Ibizie Cupra.

Polo GTI ma także uzyskać obniżone sportowe zawieszenie, nowe alufelgi oraz typowe dla GTI modyfikacje. Niemniej jednak auto ma nie stanowić rewolucji jeśli chodzi o ten właśnie model. Na zdjęciu udostępnionym przez Auto Express można zauważyć nieco z mających trafić do wyczynowego Polo modyfikacji, w tym grila i lamp przednich.

Auto pojawić ma się jak wspominaliśmy pod koniec tego roku, a jego cena oscylować ma w graniczy 80-90 tys. zł.

Źródło: Auto Express

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.