Home / Aktualności / VW Golf A.D. 2017 – hit z Wolfsburga przeszedł facelifting

VW Golf A.D. 2017 – hit z Wolfsburga przeszedł facelifting

Firma Volkswagen odświeżyła właśnie swój flagowy model, a zarazem hit sprzedażowy, jakim jest model Golf. Aktualna 7-generacja przeszła właśnie facelifting, który wnosi kilka istotnych zmian nie tylko w wyglądzie, ale także we wnętrzu oraz mechanice samochodu.

Pośród wprowadzonych zmian odnajdziemy zmieniony pas przedni (lampy przednie, grill, zderzak) oraz inne umiejscowienie opcjonalnego radaru prędkości, który teraz wkomponowany jest w logo marki. W wyższych opcjach wyposażenia nie zamówimy już reflektorów Xenonowych, lecz wykonane w technologii LED.

VW Golf 2017 01

Z tyłu odnajdziemy także kilka zmian, takich jak LED-owe lampy tylne już od najtańszej wersji, a także zmieniony kształt zderzaka.

VW Golf 2017 02

We wnętrzu także nie zmieniono to i owo. Nowe są systemy info-rozrywki  z większymi ekranami LCD, które teraz sterowane są wyłącznie dotykowo – co akurat uważamy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co prawda sytuację trochę ratuje sterowanie gestami (w wybranych wersjach), jednak daleko mu do tego znanego z BMW serii 7, ponieważ możemy tylko używać gestu przewijania ekranu w lewa bądź w prawo.

W opcji w wersji Highline jest także zestaw wirtualnych zegarów o nazwie Active Info Display, który kosztuje 2750 zł. Zresztą najwięcej opcji, które możemy dokupić do VW Golfa po faceliftingu dostępnych jest właśnie w topowej odmianie Highline, gdzie np. skórzana tapicerka Vienna wraz ze sportowymi, podgrzewanymi fotelami z przodu to koszt rzędu 9040 zł, a aluminiowe felgi Marseille o średnicy 18 cali z oponami 225/40 R18 i śrubami antykradzieżowymi Thatcham, sportowe zawieszenie oraz koło dojazdowe to wydatek 5800 zł.

VW Golf 2017 03

VW Golf 2017 04a

Jeśli chodzi zaś o kolory nadwozia, to w standardzie otrzymujemy lakiery określane przez Volkswagena jako uniwersalne. Dopłaty wymagają lakiery specjalne (biał Pure, czerwony oraz czarny) w cenie 620 zł, z kolei lakiery metalizowane oraz perłowe to koszt 2030 zł. Najdroższy jest biały lakier perłowy Oryx dostępny w wersjach Comfortline i Highline w cenie 4240 zł.

Poniżej prezentujemy zdjęcia oraz ceny poszczególnych wersji Golfa VII po liftingu, wśród których znajdują się m.in. standardowe modele, warianty GTD, GTE oraz Golf R, z których tylko ten drugi nie jest dostępny w wersji 3-drzwiowej.

VW Golf 2017 ceny 3D oraz 5D 01

 

VW Golf 2017 ceny 03

VW Golf 2017 ceny 04

VW Golf 2017 ceny 05

Źródło: Internet, Informacja własna

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.