Home / Aktualności / VTE X2 ARGB – nowa seria podświetlanych zasilaczy od Cougar

VTE X2 ARGB – nowa seria podświetlanych zasilaczy od Cougar

Chociaż Cougar nie był pierwszą firmą wprowadzającą podświetlenie RGB do zasilaczy, to jest kolejną która taki produkt oferuje. Do sprzedaży trafia dziś nowa linia zasilaczy średniej klasy VTE X2 ARGB tej marki. Zasilacz ten charakteryzuje się 120-milimetrowym adresowalnym wentylatorem podświetlanym diodami LED RGB oraz logo Cougar z podświetleniem ARGB na jednej ze stron. Zasilacz jest wyposażony w wewnętrzny kontroler ARGB, a przycisk w pobliżu gniazda AC umożliwia przełączanie między ustawieniami wstępnymi. Możemy także zsynchronizować zasilacz z naszym systemem przy pomocy 3-stykowego złącza ARGB.

Cougar VTE X2 ARGB  dostępny jest w wersjach o mocy 550 W, 650 W i 750 W i oferuje stałe okablowanie (czytaj nie modularne). Sam zasilacz to konstrukcja z pojedynczą szyną +12 V o sprawności 80 Plus Bronze, współczynniku mocy do 99%, japońskimi kondensatorami rezerwowymi, przełączaniem DC-DC i najpopularniejszymi zabezpieczeniami elektrycznymi. 

Wszystkie trzy modele są wyposażone w jedno 4 + 4-pinowe złącze EPS. Modele 550 W i 650 W są wyposażone w dwa 6 + 2-pinowe złącza zasilania PCIe, podczas gdy model 750 W jest wyposażony w cztery. Model 550 W jest wyposażony w pięć złączy zasilania SATA, podczas gdy pozostałe mają osiem. Na razie nie znamy cen zasilaczy Cougar VTE X2 ARGB.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.