Home / Aktualności / Volkswagen Passat 2015 – specyfikacja i wygląd ulubionego samochodu polaków

Volkswagen Passat 2015 – specyfikacja i wygląd ulubionego samochodu polaków

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7
Volkswagen Passat 2015 czyli przyszłoroczna odświeżona wersja flagowego samochodu ze stajni VW bazować ma na modularnej platformie MQB i być lżejsza o ok. 85 kg od swojego poprzednika. Pozatym nowy Passat ma być minimalnie krótszy, niższy i delikatnie szerszy od modelu, który zastępuje. Zrekompensowane to ma być natomiast dłuższym rozstawem osi.

Jeśli chodzi o silniki to Volkswagen Passat 2015 ma posiadać obecnie jeden z popularniejszych w tym modelu turbodoładowany silnik 1.4 TSI oferujący 128 lub 148 KM. Poza nim w ofercie znaleźć ma się 1,8 litrowa jednostka TSI o mocy 177 KM, 2.0 litrowy silnik z turbo oferujący 217 KM jak również dwie odmiany z Dieselem – 1.6 TDI (118 KM), 2.0 TDI (moce – 148, 187 oraz 236 KM).

Poza silnikami benzynowymi oraz ropniakami Volkswagen ma zaoferować “zielonego” Passata z hybrydą o mocy 208 KMoferującą zasięg do 1000 km, lub przy samym napędzie elektrycznym 50 km.

Jak możecie zauważyć na ponizszych zdjęciach Volkswagen Passat 2015 zostanie upiększony w pasek diod LED, wyświetlacz HUD oraz kilka ciekawych funkcji podnoszących bezpieczeństwo takich jak asystent korków drogowych, asystent parkowania, nagłego hamowania w mieście itp.

Póki co nie znane są ceny ww. wersjo nowego Passata. Samochód wygląda jeszcze lepiej niż dotychczas lecz na ocenę trzeba poczekać do jego dostępności w salonach. A co wy myślicie o przyszłej odmianie tego modelu? Czy podoba wam się bardziej niż obecna, a może nie widzicie aż tak znaczących zmian aby się na nią zdecydować gdy już się pojawi?

 

Źródło: AutoBlog

Jeden komentarz

  1. Wygląda jak lifting, a jakichś nowych rozwiązań też brak. Chyba, że nowych tylko dla Passtucha.