Home / Aktualności / Volkswagen numerem jeden na świecie, Toyota zdetronizowana!

Volkswagen numerem jeden na świecie, Toyota zdetronizowana!

Koncern Volkswagen AG w 2016 zdetronizował dotychczasowego, wieloletniego lidera – firmę Toyota – z pozycji światowego lidera w produkcji samochodów. Otóż w zeszłym roku niemiecka marka wyprodukowała i sprzedała na całym świecie aż 10,31 mln samochodów, podczas gdy jej rywal z Japonii uzyskał wynik na poziomie 10,175 mln sztuk.

Wynik ten udało się osiągnąć dzięki wzrostowi sprzedaży o 3,8 proc. (m.in. modelami z okrytymi złą sławą silnikami 2.0 TDI w Chinach), podczas gdy Toyota zwiększyła swój udział w globalnym rynku o zaledwie 0,2 proc. Jak tłumaczy rzecznik Toyoty, firma ta nie jest skupiona na utrzymaniu za wszelką cenę pozycji lidera w rankingu ilości sprzedanych modeli, lecz na tym by wytwarzać jak najsolidniejsze, dobre samochody.

Jak pokazuje nam historia, Japończycy nie powiedzieli jednak ostatniego słowa w tej sprawie, bowiem już niejednokrotnie tracili na chwilę pozycję lidera, by szybko ją odzyskać. Tym samym Volkswagen nie może spocząć na laurach, na czym być może zyskają potencjalni, jak i obecni klienci tej firmy.

Volkswagen factory 01

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.