Home / Aktualności / Volkswagen Golf R zaprezentowany

Volkswagen Golf R zaprezentowany

Volkswagen Golf RVolkswagen zaprezentował właśnie Golfa R (siódma generacja) który poszczycić się może przyspieszeniem od 0 do 100 km / h w 4.9 sekundy przy użyciu sześciobiegowej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem.

Zastosowanie zwykłej sześciobiegowej skrzyni powoduje nieznaczne wydłużenie przyspieszenia do 5.3 sekundy. To zasługa 2 litrowego turbodoładowanego silnika benzynowego o mocy 296 koni mechanicznych.


Prędkość tej bestii została ograniczona do 250 km / h. Warto wspomnieć,że 4.9 s to przyspieszenie takiego auta jak Porsche 911, które notabene kosztuje niemalże trzy razy tyle co cena opisywanego Golfa.

Wśród nowości zastosowanych w Golfie R znajdziemy także przedni oraz tylni dyferencjał, nowo zaprojektowana głowica silnika , tłoki, wtryskiwacze wysokiego ciśnienia a także turbosprężarka. VW zastosował tam także napęd 4Motion Haldex na cztery koła, który według niego wyeliminował utratę trakcji i poślizg. Ponadto system 4Motion przekazuje do 100% momentu obrotowego na każdą oś w zależności od sytuacji na drodze.

Nadsterowność również została znacznie zredukowana przez niemieckiego producenta w tym modelu poprzez zastosowanie elektronicznego dyferencjału XDS+ umożliwiającego hamowanie poszczególnych kół w przypadku wykrycia nadmiernego obciążenia na którymś z nich. Obniżeniu o 5mm zostało poddane obniżenie Golfa, które dodatkowo utwardzono. Nie przeszkodziło to wg. producenta utrzymać komfort a nawet wręcz przeciwnie udało się go zwiększyć.

W zależności od zasobności portfela będziemy sobie mogli zamówić system Dynamic Chassis Control (DCC), który to dostosuje automatycznie amortyzatory do jednego z trzech ustawień: komfort, zwykły lub sport. Dla pocieszenia można dodać iż kupując wspomniany system DCC otrzymuje się inny a mianowicie Drive Profile Selector czyli system stylu jazdy. DPS można z kolei ustawić na ekonomiczny, normalny, komfortowy, sportowy a także wyścig.

W standardowej stylistyce Golfa R zauważyć można nowe przednie i tylne zderzaki, szersze progi, dyfuzor, 18 calowe obręcze ze stopów lekkich oraz podwójny wydech.