Home / Aktualności / ViewSonic VX2858Sml – 28 calowy monitor Full HD dla wymagających

ViewSonic VX2858Sml – 28 calowy monitor Full HD dla wymagających

VX2858Sml to najnowszy, 28 calowy monitor Full HD of Viewsonic. Producent ten przyzwyczaił nas do wysokiej jakości wykonania oraz znakomitych parametrów w swoich produktach i ten monitor nie jest wyjątkiem.

ViewSonic VX2858Sml – ciekawy, ale jak bardzo?

Kierowany w stronę wymagających użytkowników posiada atrakcyjny wygląd, dobry zestaw wyjść oraz innych parametrów oraz ustawień w menu. Monitor Viewsonic został wyposażony w dwa porty HDMI, port MHL (Mobile High-Definition Link), VGA w związku z czym może obsłużyć szeroką gamę urządzeń począwszy od smartfonów i tabletów (złącze MHL), poprzez laptopy i komputery osobiste aż po odtwarzacze DVD i Blu-ray.

Taka ilość wejść jest niezwykle istotna przy rozmiarze monitora ViewSonic VX2858Sml, który jak wspominaliśmy wynosi 28 cali. Oferujący poza tym 8-bitową paletę kolorów oraz kontrast 3000:1 / 50M:1 (statyczny / dynamiczny) i dobre kąty widzenia z łatwością znajdzie swoje miejsce w profesjonalnych zastosowaniach.

Duże rozmiary tego monitora musiały zostac zabezpieczone odpowiednią ochroną dla oczu użytkownika. Producent zastosował tu technologię Flicker-Free (brak migotania), oraz Blue Light Filter. Podczas gdy pierwsza z nich jest powszechnie stosowana w większości obecnych rozwiązań, to druga należy do Viewsonic i umożliwia użytkownikom przyciemnienie poziom “niebieskości” aby jeszcze bardziej dać ulgę naszym oczom, niezwykle istotną przy długiej pracy z monitorem.

Innowacyjną pośród trybów pracy monitora takich jak Text /Game / Movie / Web jest rryb Mono oferujący doznania te, które część z nas pamięta z lat dzieciństwa (czarno-białe telewizory).

Jak widać pomimo dostępności ekranów 2K oraz 4K, rynek standardowej na dzisiejsze czasy rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli nadal ma się dobrze. Część użytkowników woli mieć monitor z dobrymi parametrami w tej rozdzielczości niż większą rozdzielczość i parametry wołające o pomstę do nieba.

Monitory ViewSonic VX2858Sml będą dostępne już w tym miesiącu w cenie 388 dolarów. Konkretnej dostępności w Polsce niestety nie podano.

ViewSonic VX2858Sml 01
ViewSonic VX2858Sml 02