Home / Aktualności / Viewsonic V55 – smartfon zabezpieczony twoją źrenicą

Viewsonic V55 – smartfon zabezpieczony twoją źrenicą

viewsonic v55 smartphone
Wielu z was zapewne zastanowi się dwa razy czy ta wiadomość trafiła do dobrego działu. ViewSonicV55 to próba wejścia producenta monitorów na rynek mobilny co może niektórych zdziwić, lecz tak na dobrą sprawę jest to możliwe dla każdego producenta wyświetlaczy, jak już dawno zrobił Samsung.

Zamiast pakować swoje urządzenie wyłącznie w najnowsze procesory, jak lepszy wyświetlacz i masę pamięci RAM Viewsonic V55 posiada ponadto zabezpieczenie biometryczne, które w tym przypadku realizowane jest przy pomocy źrenicy oka.

Zabezpieczenie takie jest dużo bardziej bezpieczne, gdyż tak jak miało to miejsce w przeszłości odciski palców zostały podrobione w celu ominięcia zabezpieczeń w stosujących je urządzeniach.

Wracając jednak do specyfikacji, V55 ma być według doniesień wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 410 czyli 64-bitową jednostkę z zegarem 1,4 GHz, 5,5 calowy wyświetlacz 1080p, 2GB pamięci RAM oraz 16 lub 32 GB pamięci masowej. Obecną specyfikację dopełniać ma 13 MP kamera główna.

Viewsonic V55 ma pojawić się w pierwszej połowie 2015, lecz nie zostało to potwierdzone gdyż pierwotnie miał on mieć premierę jeszcze w 2014 roku. Cena oczywiście również nie jest znana.

viewsonic v55 smartphone 02