Home / Aktualności / Victoria 3 – najnowsza historyczna gra strategiczna od Paradox Interactive już jest

Victoria 3 – najnowsza historyczna gra strategiczna od Paradox Interactive już jest

Jeśli interesują cię gry historyczne to Victoria 3 – najnowsza historyczna gra strategiczna od mistrzów gatunku z Paradox Interactive powinna z pewnością cię zainteresować. Osadzona w pełnym dramaturgii stuleciu, obejmującym lata 1836-1936, Victoria 3 obsadza cię w roli duchowego przewodnika nie tylko narodu, ale i całej ludzkiej populacji – przewodnika, który odpowiada za ich materialne i polityczne potrzeby podczas nieustannych zmian w obszarach technologii, ideologii i dyplomacji. Każdy człowiek, od skromnego pańszczyźnianego chłopa po potężnego przemysłowca, ma do odegrania rolę w tym wielkim dramacie, kiedy ty budujesz fabryki, handlujesz cennymi towarami, reformujesz swój rząd i opędzasz się od psów wojny.

 

Główne cechy Victoria 3 to między innymi:

  • Nieskończona rozgrywalność: Przepisuj historię na nowo jako jedna z wielu nacji ery wiktoriańskiej, od przemysłowych mocarstw jak Wielka Brytania i Prusy, po giganty jak Rosia czy Chiny dynastii Qing, aż do przyszłych potęg jak Japonia czy kolonialna Kanada.
  • Zaawansowana symulacja społeczeństwa: Każdy mieszkaniec waszego narodu jest symulowany, nie ważne czy to rolnik czy sprzedawca, kapitalista czy rzemieślnik. Każdy z nich ma osobiste przekonania, preferencje polityczne oraz – co najważniejsze – standard życia do utrzymania.
  • Wymagająca rozgrywka: Rozwiń ekonomię poprzez powstawanie nowych gałęzi przemysłu i instytucji, handlu nadwyżkami dóbr na wielu rynkach światowych i import tego, czego potrzebują twoi obywatele aby ich życie stało się jeszcze lepsze.
  • Sztuka dyplomacji: Wszystko, co można osiągnąć dzięki wojnie, można również zyskać przy stole negocjacyjnym. Twórz dyplomatyczne więzi, wzywaj sojuszników do wsparcia gdy będziesz wywierać presję na słabsze bądź rywalizujące z tobą narody.
  • Rozwój polityczny: Zarządzaj różnymi politycznymi frakcjami w twoim kraju przez prawa i reformy. Czy zdołasz poprawić życie mieszkańców kosztem rozgniewania elit politycznych?
  • Żyjący świat: Patrz, jak mapa zmienia się przed twoimi oczami wraz z tworzeniem szlaków kolejowych między rozkwitającymi miastami, które jeszcze niedawno były zacofanymi osadami.

 

Victoria 3 jest już dostępna w najważniejszych sklepach z grami w sugerowanej cenie detalicznej 49,99 euro.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Lub

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*