Thermaltake nie od dziś słynie z interesujących obudów i z Versa H18 Window Micro nie jest inaczej. Ciekawy design oraz wyjątkowa funkcjonalność, to z pewnością dwie cechy, które w przypadku szukania skrzynek dla swojego peeceta rozważają użytkownicy.
Zaprezentowana obudowa to przedstawiciel formatu wykonana z połączenia stali SECC, plastiku oraz akrylu. Podczas gdy ten pierwszy materiał użyto w przeważającej mierze w szkielecie, tak plastik uzupełnił resztę pozostawiając odrobinę dla akrylu, który wpasował się oczywiście w okno.
Na przednim panelu obudowy znajdziemy jeden port USB 3.0 typu-A, dwa USB 2.0/1.1 oraz gniazdo słuchawkowe oraz do podłączenia mikrofonu. Jeśli chodzi o środek to Versa H18 Window Micro oferuje sporą moc „chłodzącą” w postaci możliwości zamontowania trzech 120 mm lub dwóch 140 mm wentylatorów z przodu, jednego 140 mm lub 120 mm wentylatora na górze oraz 120 mm wentylatora wydmuchującego powietrze z tyłu. W obudowie zmieści się też chłodzenie wodne z chłodnicami 240 mm x 120 mm lub 280 mm x 140 mm.
Drugą istotną cechą dobrej obudowy w środku jest to co można w niej zmieścić. Mimo małych rozmiarów obudowa Thermaltake pomieści zasilacz (na dole obudowy), dwa 3,5 calowe dyski HDD czy dwa 2,5 calowe dyski SSD (montowane wzdłuż płyty głównej). Co wiecej w tak małej obudowie bez problemów powinny zmieścić się karty graficzne o długości do 350 mm oraz wysokie na 155 mm coolery procesora. Sama obudowa mierzy 390 mm x 205 mm x 380 mm a jej waga to 4,5 kg. Sugerowana cena obudowy Thermaltake Versa H18 Window Micro to równowartość 50 dolarów czyli ok. 180 zł.