Home / Komputery Stacjonarne / Pamięci / Vengeance RGB – niezwykle ciekawe pamięci Corsair z podświetleniem RGB

Vengeance RGB – niezwykle ciekawe pamięci Corsair z podświetleniem RGB

Corsair Vengeance RGBPodążając za obecnym trendem dostyczącym produktów z podświetleniem RGB, Corsair, jeden z liderów komponentów i podzespołów do PC,  ogłosił dziś rozpoczęcie sprzedaży pamięci DDR4 – Vengeance RGB. Nowy RAM z pewnością wniesie powiew świeżośći do naszych obudów dzięki wbudowanemu modułowi LED RGB o wysokim poziomie jasności. Za efekty świetlne odpowiadać będzie oprogramowanie Corsair LINK steruje oświetleniem RGB bez dodatkowych przewodów i kabli oraz zapewnia użytkownikowi natychmiastową zmianę wyglądu podświetlenia niezależnie od posiadanego systemu.

Diody LED – wyposażone w precyzyjnie zaprojektowane paski świetlny i zupełnie nowe, perforowane logo Corsair – generują żywe oświetlenie RGB w czterech trybach: statycznym, tęczy, oddychania i wielokolorowym. Użytkownik Vengeance RGB może w prosty sposób dopasować kolorystykę do pozostałych komponentów lub zrobić olśniewający pokaz świetlny, który nie ma żadnego wpływu na wydajność pamięci.

Dzięki Corsair LINK można skonfigurować alarm, który automatycznie zmienia kolor LED każdego modułu pamięci w oparciu o bieżącą temperaturę systemu. Oprogramowanie LINK monitoruje także pozostałe produkty amerykańskiego producenta: wentylatory, oświetlenia, DRAM z kompatybilnym chłodzeniem wodnym z serii Hydro i inne.

Corsair Vengeance RGB 01

Równie ważny jest fakt, że najnowsze pamięci Corsair wspierają technikę XMP 2.0, dzięki czemu przetaktowanie produktu jest banalnie proste nawet dla początkujących overclockerów. Dodatkowo, użytkownik ma możliwość bezpiecznego przełączenia się między wstępnie skonfigurowanymi, sprawdzonymi profilami Intel XMP i uzyskania gwarantowanej wydajności z zestawu DRAM. Co więcej, zastosowany w pamięciach Vengeance RGB radiator, nie tylko zachęca nowoczesną stylistyką, ale utrzymuje także każdy moduł pamięci w odpowiedniej temperaturze, by zapewnić maksymalną wydajność i stabilność podzespołu nawet przy znacznym obciążeniu.

Vengeance RGB są dostępne w zestawach o pojemności 16 GB (2×8 GB) i 32 GB (4×8 GB) oraz taktowaniu 3000 MHz. Wkrótce zostaną udostępnione dodatkowe pakiety o innych pojemnościach i częstotliwości oraz pełne wsparcie Corsair Link dla AMD Ryzen.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.