Home / Aktualności / V3 COMPONENTS prezentuje gigantyczny cooler V3 VOLTAIR

V3 COMPONENTS prezentuje gigantyczny cooler V3 VOLTAIR

V3 VOLTAIR BOX

Firma V3 COMPONENTS ogłosiła ukończenie prac nad swoim nowym, flagowym coolerem CPU o nazwie V3 VOLTAIR. Produkt ten wykorzystuje szereg innowacyjnych rozwiązań mających zaoferować łatwą instalację układu chłodzenia, jego cichą pracę, a przede wszystkim wyjątkową wydajność.

 

Cooler V3 VOLTAIR to innowacyjny produkt wykorzystujący pompę ciepła. Dzięki konwersji napięcia i procesowi przebiegającemu wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła umożliwia za pomocą dostarczonej z zewnątrz energii przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej.

 

Jak deklaruje producent ww. układu chłodzenia V3 VOLTAIR jest w stanie zagrozić swoją wydajnością niejednemu systemowi chłodzenia cieczą. Bohater niniejszego newsa z wymiarami wynoszącymi 6170 x 120 x 172 mm oraz masą 1450 g. nie należy do grupy kompaktowych coolerów CPU, lecz z powodzeniem może on pretendować do miana kolosów tego segmentu.

 

V3 VOLTAIR dedykowany jest do obsługi zarówno procesorów firmy AMD, jak i Intel. W sprzedaży pojawi się on jeszcze w tym roku, jednak jego cena czy dokładna data rynkowego debiutu nie są jeszcze znane.

 

Dokładną specyfikację oraz zdjęcia ww. coolera prezentujemy na poniższych slajdach.

V3 VOLTAIR CPU Cooler - spec

 

Źródło: V3 COMPONENTS, informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.