Home / Aktualności / Użytkownicy urządzeń Corsair zyskają dodatkowe efekty świetlne w grze Far Cry 6

Użytkownicy urządzeń Corsair zyskają dodatkowe efekty świetlne w grze Far Cry 6

Nie od dziś producenci  prześcigają się w zdobywaniu serc użytkowników ekskluzywnymi  dodatkami. Najlepszym  tego przykładem może być współpraca między Corsair – producentem urządzeń peryferyjnych oraz części i akcesoriów komputerowych dla graczy i twórców materiałów cyfrowych z wydawcą gier – studiem Ubisoft. Efektem współpracy obu firm będzie integracja podświetlenia RGB wszystkich urządzeń CORSAIR iCUE z najnowszą odsłoną gry z serii Far Cry – Far Cry 6. Dzięki kooperacji gracze będą mogli jeszcze lepiej zaangażować się w rozgrywkę dzięki specjalnym, dynamicznym efektom podświetlenia, które rozszerzają akcję widoczną na ekranie na wszystkie urządzenia obsługujące oprogramowanie iCUE.

W Far Cry 6 na graczy czeka Yara – zastygły w czasie tropikalny raj. Szósta odsłona Far Cry to zanurzenie w pełnym adrenaliny świecie współczesnej rewolucji prowadzonej przez partyzantów. Antón Castillo, dyktator Yary, chce przywrócić swojemu krajowi dawną chwałę, nie przebierając w środkach. Jego krwawymi śladami podąża syn, Diego. Gracz, wcielający się w rolę Dani Rojas, dołącza do grupy rewolucjonistów Libertad i przedziera się do Esperanzy, by obalić Antóna Castillo wraz z jego reżimem.


Gracze na PC będą mogli przenieść akcję Far Cry 6 poza ekran monitora dzięki komponentom komputerowym i urządzeniom peryferyjnym zgodnym z oprogramowaniem CORSAIR iCUE. Cały ekosystem iCUE odzwierciedla efektami świetlnymi zdarzenia w grze w czasie rzeczywistym, na przykład podczas eksploracji wyspy, eksplozji czy oswabadzania placówek. Zaawansowane podświetlenie ambientowe wpływa na bodźce wzrokowe, dzięki czemu znacznie wzrasta immersja oraz dynamizm rozgrywki.

Cieszymy się z kontynuacji partnerstwa z Ubisoft, dzięki któremu długo wyczekiwana gra Far Cry 6 będzie jeszcze bardziej wciągająca – komentuje Lauren Premo, dyrektor ds. marketingu gamingowego firmy CORSAIR. – Integracja iCUE z poprzednimi grami, w tym Far Cry 5, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy na PC, a w Far Cry 6 będzie ona jeszcze lepiej zaimplementowana – dodaje Premo.

– Uważamy, że zsynchronizowane podświetlenie CORSAIR iCUE umożliwia wczuwanie się w grę na jeszcze wyższym poziomie – twierdzi Chris Early, wiceprezes ds. współpracy i źródeł przychodów w Ubisoft. – Dzięki współpracy z CORSAIR gracze na PC będą mogli korzystać z integracji iCUE z grą i jeszcze intensywniej przeżywać przygody jako bojownicy o wolność na Yarze – kończy reprezentant Ubisoftu.

Integracja iCUE z Far Cry 6 będzie dostępna od 7 października, czyli od dnia premiery gry. Dodatkowo, CORSAIR doda darmowe kopie cyfrowe gry Far Cry 6 do zakupów kwalifikujących się produktów kompatybilnych z iCUE w oficjalnym sklepie internetowym tworzonym przez kalifornijskiego producenta. Promocja obejmuje również zamówienia wysyłane do Polski i potrwa aż do wyczerpania zapasów.

Ponadto, wszyscy gracze będą mogli zdobyć nagrody w licznych konkursach, w tym m.in. niestandardowy komputer PC nawiązujący stylem do Furioso Jetpacka, który jest dostępny w świecie tytułu. Co więcej, ze sklepu Stream Deck Store można też pobrać bezpłatnie pakiet niestandardowych ikon profilowych Far Cry 6 do Elgato Stream Deck, co umożliwi korzystanie ze skrótów do makr w grze z poziomu urządzenia Stream Deck.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.