Home / Aktualności / UX100 ARGB – nowy, niskoprofilowy cooler od Thermaltake trafia na rynek

UX100 ARGB – nowy, niskoprofilowy cooler od Thermaltake trafia na rynek

Thermaltake wprowadził dziś na rynek jeden z pierwszych niskoprofilowych coolerów CPU UX100 ARGB o zwiększonym przepływie, który charakteryzują się adresowalnym podświetleniem RGB. Chłodzenie ma klasyczną konstrukcję, w której promieniowo wystające aluminiowe żebra gromadzą się w środku, tworząc podstawę. Z kolei 120 mm wentylator jest zawieszony wzdłuż osłony na tej wiązce wraz z silikonowym dyfuzorem LED wzdłuż otworu osłony. W dyfuzorze znajduje się 15 diod LED aRGB, które wykorzystują 3-stykowe standardowe wejście do sterowania adresowalnego RGB za pomocą oprogramowania.

Ważne jest również to, że wentylator wyposażony jest w łożysko hydrauliczne, wykorzystujące również 3-pinowe złącze zasilające do podłączenia z kontrolerem, obracając się z prędkością 1800 obr./min jest w stanie przepchnąć 38,82 CFM powietrza oferując przy tym niski poziom hałasu wynoszący jedynie 26,92 dBA.

Jeśli chodzi o wymiary, to Thermaltake UX100 ARGB ma 122,3 mm x 122,3 mm x 66,1 mm i może obsługiwać TDP procesorów do 65 W. Wśród obsługiwanych typów gniazd znajdują się AM4 i LGA115x (brak obsługiwanych gniazd HEDT). Na chwilę obecną producent nie ujawnił cen.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.