Home / Aktualności / Usługa przesyłania strumieniowego GeForce Now już jest

Usługa przesyłania strumieniowego GeForce Now już jest

Dzisiejszy dzień na pewno będzie pamiętała spora część graczy, a to za sprawą firmy NVIDIA, która  uruchomiła w końcu usługę przesyłania strumieniowego GeForce Now. W rezultacie tego użytkownicy mogą cieszyć się częściowo darmowymi grami w ramach modelu biznesowego. W ofercie są dwa poziomy użytkowników: bezpłatny i założyciela. Darmowy poziom, który możemy wypróbować w celu sprawdzenia przesyłania strumieniowego, aczkolwiek w grnicach 60-minutowej sesji gry. Oznacza to, że gdy zegar przestanie tykać (z potencjalnie natrętnymi wyskakującymi powiadomieniami przypominającymi o tym, ile czasu pozostało ci co 10 minut), będziesz zmuszony wyjść z gry i przejść do kolejki gry, dopóki następne 60-minutowe okno nie będzie gotowe. Warto wspomnieć, że wsparcie RTX nie jest jednak dostępne na tym poziomie – więc jeśli chcielibyśmy je wypróbować, będziemy musieli zapłacić 5 dolarów (abonament miesięczny) za skorzystanie z tej opcji.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na poziom “założyciela” będą jednak mogli cieszyć się najnowszymi grami z obsługą RTX. Na razie jedynymi wymienionymi w serwisie tytułami są Wolfenstein: Youngblood, Call of Duty: modern Warfare, Metro Exodus i Deliver Us the Moon, które NVIDIA zaczęła ostatnio łączyć z wybranymi kartami graficznymi RTX). WW dalszym ciągu obowiązuje pewna zasada –  sesje gry będą ograniczone do 6 godzin, po których nastąpi powrót do kolejki gier (chociaż będziesz mieć pierwszeństwo przed kontami na poziomie bezpłatnym, jeśli w kolejce do gry będzie wielu graczy poziomu założycieli, to najprawdopodobniej będziecie musieli chwilę poczekać).

Z innych wartych wspomnienia rzeczy jest 90-dniowy okres wstępny, z którego możemy skorzystać, subskrybując teraz poziom Założycielski (Founders), co oznacza, że ​​zostaniemy obciążeni kosztami dopiero po upływie 90-dniowego okresu karencji. Oczywiste jednak jest posiadanie cyfrowej kopię gry, w którą chcesz zagrać w jednym z bardziej popularnych witryn sklepowych, takich jak EPIC i Steam, zanim będziesz mógł grać – ale nadal jest to dobry sposób na poznanie RTX, jeśli nie posiadamy karty graficznej wspierającej technologię śledzenia promieni (Ray Tracing).

Wymagania do skorzystania z usługi GeForce Now:

  • 15 Mbps łącze internetowe (zalecane 25 Mbps) oraz 5GHz sieć bezprzewodowa w przypadku korzystania z Wi-Fi
  • Komputer z minimum Windows 7 (64-bit), 4GB RAM, co nejmniej dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 2.0GHz (lub lepszy) oraz karta graficzna wspierająca DirectX 11.
  • W przypadku Mac-a system macOS 10.10 lub nowszy
  • Nvidia Shield TV (2015, 2017, 2019; model podstawowy lub Pro).
  • Smartfon z sytemem Android phone w wersji Android 5.0 (L) lub nowszej z 2GB pamięci RAM.
  • Pad Bluetooth taki jak kontroler Shield controller, Razer Raiju, Junglecat Mobile lub Steelseries Stratus Duo.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.