Home / Aktualności / Urządzenia Google Play Edition otrzymują aktualizację do Android 4.3

Urządzenia Google Play Edition otrzymują aktualizację do Android 4.3

Android 4.3 Jelly Bean

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami smartfonów z Google Play Edition to o ile nie otrzymaliście komunikatu o możliwej aktualizacji do wersji 4.3 to takową powinniście otrzymać niebawem. Głównie informacja jak i aktualizacja dotyczy HTC One oraz Samsunga Galaxy S4.Jesteśmy pod wrażeniem tempa z jakim owa aktualizacja się pojawiła ponieważ Android 4.3 był zapowiedziany nie dalej jak tydzień temu dla nowej wersji tabletu Nexus 7. Podejrzewamy, że Google musiało się dołożyć do szybszego wydania uaktualnienia gdyż jak to w praktyce bywa producenci nie za bardzo się spieszą z ich wydawaniem.

Z doniesień jakie otrzymaliśmy wynika, że w tej aktualizacji pojawiły się tylko po jednym ulepszeniu dla każdego z telefonów. I tak w przypadku HTC One zyskał on funkcję IR blaster (podczerwień używana do funkcji pilota do TV), natomiast S4 uzyskał funkcję Bloototh tethering (współdzielenie połączenia internetowego poprzez połączenie telefonu oraz innego urządzenia za pomocą Bloototh). Ze spekulacji wynika, iż producenci zostali nie jako zmuszeni do implementacji tylko jednej nowej funkcji na aktualizację aby nie zakłócić edycji Google swoich produktów. Pod względem wielkości aktualizacji w przypadku HTC jest ona nieco większa od swojego konkurenta i wynosi 185MB podczas gdy Galaxy S4 zadowoli się 150MB.

Miejmy nadzieję, że opisywana wersja systemu Android na pozostałe (non Google edition) pojawi się w bliższej niż dalszej przyszłości.