Home / Aktualności / Ultrabook Fujitsu Lifebook U904 – groźny konkurent MacBooka PRO

Ultrabook Fujitsu Lifebook U904 – groźny konkurent MacBooka PRO

Fujitsu Lifebook U904
Fujitsu Lifebook U904 ultrabook to jeden z bardziej interesujących produktów mobilnych na obecnych targach CEBOT 2014. Najcieńszy 14 calowy ultrabook na świecie mierzy zaledwie 15,5 mm grubości oraz posiada wymiary 329.9 na 229.9 milimetry.

Fujitsu Lifebook U904

Fujitsu Lifebook U904 01Niezaprzeczalnymi atutami każdego ultrabooka jest poza ich wielkością także ich waga.

Ważący 1,39 kilograma Fujitsu Lifebook U904 na pewno nie nastręczy zbytniego wysiłku podczas jego trzymania lub noszenia w torbie pomiędzy spotkaniami.

Bardziej smukły Lifebook U904 z pewnością przypadnie do gustu osobom ciągle zastanawiającym się nad kupnem 13 calowego Mac Booka Pro o grubości 18 mm i wadze 1,57 kg.

Jednak ważniejsze niż to jest użycie przez Fujitsu  technologii PalmSecure w postaci czytnika dłoni w zamian za tradycyjny czytnik linii papilarnych. Ultrabook ten posiada także wyjątkowy ekran LED o rozdzielczości 3,200 x 1,400 pikseli o doskonałej jasności oraz wyrazistym kolorom. Ekran ten może być zarówno tradycyjny jak i dotykowy w zależności od opcji wyposażenia. Dotyk z pewnością przyda się w systemie Windows 8.1 z którego ten produkt Fujitsu korzysta.

Procesory w jakie wyposażony ma być U904, to zarówno Intel Core i5 jak i Core i7. Nie wiadomo jednak dokładnie jakie modele znajdą się pod maską tego Lifebooka.

Inną ważną w codziennym użytkowaniu Fujitsu Lifebook U904 funkcją jest wygodna klawiatura, precyzyjny trackpad, którym ten ultrabook dysponuje oraz opcjonalne jego wyposażenie w internet mobilny za pomocą technologii 3G/4G. U904 to także spora liczba gniazd rozszerzeń i portów takich jak gniazdo kart SD, dwa porty USB 3.0, Ethernet oraz HDMI.

W związku, że nie ma rzeczy idealnych Lifebook U904 nie jest wyjątkiem. Jego bolączką jest jego cena wahająca się pomiędzy 5-8,5 tys. zł. Jeśli jednak takie pieniądze nie są dla was żadnym ograniczeniem lub po prostu liczy się funkcjonalność i wygoda to ten ultrabook będzie spełnieniem waszych oczekiwań.