Home / Aktualności / Ultra Street Fighter IV. Co nowego w super bijatyce?

Ultra Street Fighter IV. Co nowego w super bijatyce?

ultra street fighter4 posterWydawać by się mogło, że nie można ulepszyć prawie idealnej gry jaką Street Fighter IV. Jednak producent gry Capcom stanął na wysokości zadania i po raz kolejny pokazał, że bijatyka wszech czasów może stawić czoła próbie czasu i znów przyciągnąć do siebie miliony graczy na całym świecie.

Ultra Street Fighter IV

W jaki sposób ma to niby osiągnąć? A chociażby poprzez nowe tryby walk takie jak trening czy walka trzech na trzech. 

Tryb treningu online działa podobnie jak dotychczasowy (trening z komputerem lub przeciwnikiem na tym samym komputerze lub konsoli), z tą różnicą, że gracz może zaprosić do treningu dowolną osobę która chce konkurować z żywym przeciwnikiem z internetu.


Takie podejście na pewno sprawi, że trening postaci stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny. Gracz będzie mógł również porozmawiać ze swoim przeciwnikiem po zakończonym treningu.

Także tryb walki drużynowej podniesie grywalność gry Ultra Street Fighter IV ze względu na możliwości walki trzech na trzech. Utrudnieniem w takiej walce jest posiadanie tylko jednego paska życia przez cały pojedynek. Jednak można będzie uzupełnić nieco energii poprzez wygranie rundy.

Gra pojawi się w czerwcu 2014 na konsole Sony PlayStation 3 oraz Xbox 360 a na komputery osobiste PC dotrze już w sierpniu.

Dla posiadaczy konsolowej wersji gry Super Street Fighter 4 oraz Super Street Fighter 4: Arcade Edition dostępna będzie aktualizacja do wersji Ultra za jedyne 15 euro. W sierpniu zarówno PS3 jak i Xbox 360 otrzymają pełne wersje na nośnikach DVD oraz cyfrowej dystrybucji do ściągnięcia w cenie 40 euro.

Posiadacze pecetów zostaną pozbawieni także 15 euro za aktualizację lub 30 euro gdy będą oni chcieli zakupić pełną wersję cyfrową.

Najważniejsze nowości w grze Ultra Street Fighter IV

  • Nowe postacie: Pięć nowych charakterów, których liczba wzrosła do 44, w tym: Poison, Hugo, Elena, oraz Rolento. Włącz się do walki i konkuruj korzystając z unikalnych stylów walki dla każdej z postaci.
  • Nowe scenerie: Sześć nowych scenerii do walki w tym: Pitstop 109, Mad Gear Hideout, Cosmic Elevator, Blast Furnace, Half Pipe, oraz Jurassic Era Research Facility
  • Ulepszony system gry: Uwagi od największych fanów tej gry odnośnie wszystkich 39 postaci, począwszy od pierwszych odsłon gry  Street Fighter, zostały uwzględnione do ulepszenia mechanizmów w tym styl ataku zwany Red Focus, oraz samego stylu gry. To pozwoliło osiągnąć najbardziej zaawansowaną pod względem stylu gry, grafiki i muzyki grę.
  • Nowe style ory o opcje dodatkowe: Nowe style gry zostaną zapowiedziane wkrótce, w połączeniu z opcjami dodatkowymi oferowanymi przez grę w celu ulepszenia grywalności tego tytułu.
  • Dostępność na płycie oraz do ściągnięcia: Gra będzie dostępna zarówno na nośnikach standardowych (DVD) oraz w postaci cyfrowej dystrybucji do ściągnięcia.
  • Darmowe kostiumy do każdego zakupu (pełna lub wersja cyfrowej dystrybucji): Wszyscy którzy kupią pełną wersję na nośniku danych lub za pomocą cyfrowej dystrybucji, otrzymają za darmo pakiet kostiumów znany z poprzednich wersji gry Street Fighter IV.

Poniżej filmik promujący grę Ultra Street Fighter IV: