Home / Aktualności / Układ NVIDIA GeForce „Ampere” pojawia się w benchmarku 3DMark Time Spy

Układ NVIDIA GeForce „Ampere” pojawia się w benchmarku 3DMark Time Spy

Oj dzieje się dzieje. Mamy dla was kolejną dawkę interesujących wiadomości dotyczących nowej generacji kart RTX serii 3000 aka NVIDIA GeForce „Ampere”, która pojawiła się w internetowej bazie danych 3DMark Time Spy. Nie wiemy, czy jest to RTX 3080 (następca RTX 2080), czy najwyższy poziom RTX 3090 (następca RTX 2080 Ti). Wyciek informacji na temat tych dwóch były omówione w tym artykule.

Wynik 18257 punktów w teście 3DMark Time Spy jest blisko 31 procent lepszy niż ten osiągnięty przez RTX 2080 Ti Founders Edition, o 22 procent lepszy niż TITAN RTX i tylko odrobinę słabszy niż rekord ustanowiony przez kartę KINGPIN EVGA RTX 2080 Ti XC.

Jak można zauważyć z udostępnionego zdjęcia, Futuremark SystemInfo odczytuje częstotliwości taktowania GPU karty „Ampere” jako 1935 MHz, a jej zegar pamięci ustawiony na „6000 MHz”. Zwykle SystemInfo odczytuje rzeczywisty zegar pamięci (tj. 1750 MHz dla 14 Gb / s GDDR6). Taka postać rzeczy może być spowodowana faktem, że SystemInfo nie jest jeszcze zoptymalizowany do odczytu zegarów pamięci w „Ampere”.

Wiele źródeł dementuje również fakt sporego, bo wynoszącego 150 dolarów kosztu samego chłodzenia. Choć NVIDIA nie ma zagrażającej jej od AMD konkurencji, to fakt globalnego kryzysu powoduje, że producenci nie moga naszym zdaniem liczyć na horendalnie wysokie ceny nowych układów. Przy tak dużej wydajności kart RTX z serii 3000 i koszcie samego chłodzenia, ceny 3080 i 3090 możnaby przewidywać na poziomie 5-8 tys. zł. 

Zdjęcie pochodzi z chiphell.com

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.