Home / Oprogramowanie / Uciążliwe nagabywanie do aktualizacji do Windows 10 zniknie wkrótce

Uciążliwe nagabywanie do aktualizacji do Windows 10 zniknie wkrótce

Wymuszony upgrade do Windows 10

Już niebawem, a dokładnie 29 czerwca powinno (przynajmniej w teorii) zniknąć zachęcanie posiadaczy Windows 7 / 8 / 8.1 do aktualizacji do Windows 10 zniknąć z większości komputerów. 

Po tym czasie, czyli rok od czasu kiedy Microsoft zaoferował, że aktualizacja będzie darmowa, będziemy musieli zapłacić równowartość 119 dolarów jeśli właśnie wtedy zmienimy zdanie i zechcemy cieszyć się nowym systemem.

Jeśli jednak nie nadal wolicie używać siódemki lub jednej z wersji ósemki, to będzie to wyłącznie wasz wybór i Microsoft ma wkrótce przestać wyświetlać jakiekolwiek powiadomienia.

Niemniej jednak uważamy, że warto spróbować Windows 10, chociażby z uwagi na nadchodzącą jubileuszową aktualizację, o której pisaliśmy tutaj. Oczywiście powodów jest znacznie więcej, a wśród nich DirectX 12, uniwersalne aplikacje Windows działające na tabletach, komputerach, smartfonach (a niektóre też na Xbox One) i wiele innych. Pamiętajcie tylko, że wybór czy się skusić czy nie należy do was.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.