Home / Recenzje / Muzyka / U2 – Songs of Innocence

U2 – Songs of Innocence

songs-of-innocence-u2

Pomimo zeszłorocznego wydania albumu Songs of Innocence przez grupę U2, z pewnych względów nie trafiła ona do wielu, w tym również i do mnie. Jestem fanem grupy już od jakiegoś czasu (dokładnie od czasu koncertu No Line on the Horizon i trasy koncertowej U2 360° Tour).

Teraz dzięki obecnym koncertom, na którym grupa wykorzystuje utwory z ww. albumu oraz spadku cen za ten album warto się nim zainteresować. Ci, którzy na ostatnich koncertach byli przyznają mi rację, że grupa poza upływającym czasem obrazowanym postarzeniem (nieznacznym), nic nie traci. Nadal ma to „coś”, to co powoduje gęsią skórkę, przyrost adrenaliny i emocji.

Songs of Innocence to składanka 11 utworów, który nasyca pozytywną energią a zarazem głodem na więcej. No właśnie ile teraz przyjdzie czekać na kolejny album. No ale nie o tym miałem wam pisać, lecz o moich wrażeniach w obcowaniu z albumem. Pomimo, że naprawdę lubię grupę, możecie liczyć na jak najbardziej obiektywną recenzję tej płyty.

Nie wiem dlaczego ale miałem wrażenie, że płyta ta bezpośrednio nawiązuje do wspomnianej No Lines on the Horizon. Jak najbardziej mi to pasowało, choć pod pewnym względem miałem ochotę na kilka utworów w stylu Beautiful Day, coś bardziej radosnego niż sentymentalnego. 

Tak czy inaczej zarówno wokal jak i elektryzujące brzmienie gitar, które jest wyznacznikiem U2 chyba od początku powoduje, że album Songs of Innocence słucha się bardzo przyjemnie. Zarówno w domu jak i w aucie. W związku z tym,  że część moich obowiązków zawodowych jak i prywatnych powoduje, że podróżuję nocą, w takich warunkach kawałki sprawdzają się idealnie. Na domową imprezę wydaje mi się, że również by się sprawdziły ale chyba jako przerywniki.

Wśród utworów, które mnie się osobiście podobały i mam nadzieję, że i wam przypadną do gustu są „Sleep like a baby tonight”, „Volcano”, „This Is Where You Can Reach Me Now”, „Every Breaking Wave” czy „California (There Is No End To Love)”. 

Podsumowując,  album jest naprawdę dobrze skomponowany i ułożony w sensowną całość. Moim zdaniem jest on warty zakupu czy to w postaci cyfrowej, czy krążka CD, gdyż z pewnością będziecie do niego wracali niejednokrotnie. Ceny CD oscylują w okolicach 35-40 zł co można przeliczyć na kilka piw i pizzy, które pozostawią negatywne efekty na naszym ciele, w przeciwności do tego albumu grupy U2, która nastawi nas pozytywnie, oraz innych jeśli będziemy jej słuchać w większym gronie.

 

Songs of innocence U2

 

Pomimo zeszłorocznego wydania albumu Songs of Innocence przez grupę U2, z pewnych względów nie trafiła ona do wielu, w tym również i do mnie. Jestem fanem grupy już od jakiegoś czasu (dokładnie od czasu koncertu No Line on the Horizon i trasy koncertowej U2 360° Tour). Teraz dzięki obecnym koncertom, na którym grupa wykorzystuje utwory z ww. albumu oraz spadku …

Ocena końcowa

Muzyka
Słowa
Utwory
Ocena ogólna

Polecamy!

Podsumowanie : Songs of Innocence jest naprawdę dobrze skomponowanym i ułożony w sensowną całość albumem U2. Moim zdaniem jest on warty zakupu czy to w postaci cyfrowej, czy krążka CD, gdyż z pewnością będziecie do niego wracali niejednokrotnie.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
81