Home / Aktualności / Twórcy Far Cry 5 ujawniają szczegóły sieciowego trybu co-op

Twórcy Far Cry 5 ujawniają szczegóły sieciowego trybu co-op

Far Cry 5

Zaplanowana na 27 lutego przyszłego roku premiera gry Far Cry 5 zbliża się coraz to większymi krokami. W związku z tym jej twórcy prezentują kolejne dawki szczegółów związanych z tą grą, a tym razem na temat jednego z jej trybów co-op.

Jak się dowiadujemy wszystkie rzeczy z wyjątkiem rzeczy zdobywanych podczas tzw. questów w grze przechodzić będą z misji do misji. Każdy gracz korzystający z trybu wieloosobowego zdobywać też będzie loot indywidualnie, aczkolwiek gracz główny tzn. ten rozpoczynający sesję będzie w stanie kontynuować grę tam gdzie w trybie co-op ją zakończył. Oznacza to, że nasi znajomi będą tak naprawdę zdobywać tylko rzeczy i nam pomagać. Jeśli oni będą chcieli uzyskać postęp w grze, zmuszeni zostaną do przejścia na pozycję głównego hosta rozgrywki na przemian z innymi graczami z zespołu.

Far Cry 5 02

W przypadku sytuacji, w której nie mamy więcej niż jednego znajomego do rozgrywki dołączyć będzie mogła sztuczna inteligencja w postaci „Guns For Hire” lub „Fangs for Hire”. Do naszej dyspozycji w grze Far Cry 5 mają być również „Friends For Hire” czyli przyjaciele do wynajęcia, dzięki którym łatwiej i przyjemniej będzie nam odkrywać otwarty świat Hope County i eliminować członków grupy Project at Eden’s Gate.

Far Cry 5 01

Osadzona w amerykańskich realiach i ukazująca fanatyków kultu końca świata gra Far Cry 5 pojawi się jak wspominaliśmy 27 lutego 2018 roku na PlayStation 4 Pro, PlayStation4, Xbox One, Xbox One X, Xbox One S oraz komputerach PC z systemem Windows.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.