Home / Aktualności / Two Point Hospital czyli inspirująca do zastąpienia legendarnego Theme Hospital gra Two Point Studios

Two Point Hospital czyli inspirująca do zastąpienia legendarnego Theme Hospital gra Two Point Studios

Nie tak dawno bo niespełna w zeszłym tygodniu, Sega kusiła nas informacjami na temat dużej produkcji wychodzącej wkrótce spod jej skrzydeł. Dziś okazało się, że jest nim gra Two Point Hospital — niepisany następca Theme Hostpital, nad którą pracuje Two Point Studios, a w nim a Mark Webley, który kiedyś pracował w studiu Lionhead i Gary Carr dawniej pracujący w Bullfrogu.  

Klasyk Theme Hospital, który pojawił się w 1997 roku praktycznie nigdy nie doczekał się następcy. 21 lat później jednak pojawi się iskierka nadziei na na podobny, jeśli nie większy hit. Trzeba jednak zaznaczyć, że nadal choroby i inne infekcje nie są traktowane poważnie, a humorystycznie, co naszym zdaniem nie jest niczym złym.

Pomimo, że nie sposób nie porównywać Two Point Hospital do Theme Hospital, to twórcy tego pierwszego podkreślają, że ich nowa produkcja chce żyć własnym życiem i własnymi prawami. Dodają też oni, że niedługo po premierze gry mają pojawić się mody do tej gry. Coś czego “pierwowzór” nigdy się nie doczekał. Dużym plusem Two Point Hospital ma być również tryb multiplayer (wieloosobowy), w tym m.in. współzawodnictwo w liczbie wyleczonych pacjentów w przeciągu 12 miesięcy. Grając ze znajomymi będziemy mogli śledzić na bieżąco, komu lepiej idzie wykonywanie nietypowych zadań, a komu gorzej.

Twórcy poza zwiastunem i kilkoma przedstawionymi przez nas tu informacjami, nie uchylili bardziej rąbka tajemnicy. Gra ma ukazać się w 2018 roku, ale dokładnie kiedy nie wiadomo. A wy jak się nastawiacie na Two Point Hospital po obejrzeniu zwiastunu? Jest szansa na hit czy nie?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.