Home / Gry / Akcja / Turniej Rumble in the West na Poznań Game Arena 2014

Turniej Rumble in the West na Poznań Game Arena 2014

Firma Wargaming ogłosiła swoją obecność na targach Poznań Game Arena, które odbędą się w Poznaniu w dniach 24–26 października 2014 r. W sobotę, 25 października wszyscy odwiedzający imprezę będą mogli obejrzeć turniej Rumble in The West, w którym najlepsi czołgiści sceny eSportowej z całego świata staną przeciwko sobie w walce o sławę i duże nagrody. Przewidzieliśmy sporo atrakcji dla widzów – zarówno tych na miejscu, jak i oglądających nasze transmisje.

Turniej rozpocznie się o 13:00 na stanowisku Wargaming ESL o powierzchni 300 metrów kwadratowych i potrwa przez cały dzień. Rumble in the West to wydarzenie eSportowe, w którym amerykańskie zespoły zmierzą się ze swoimi europejskimi odpowiednikami. Całkowita pula nagród wynosi 50 000 USD (ok. 160 000 PLN). W rozgrywkach po stronie europejskiej wezmą udział drużyny Schoolbus oraz Virtus.PRO, a stronę amerykańską będą reprezentować zespoły The Cunninghams i Burn All Empires.

W trakcie trwania turnieju widzowie będą mogli głosować na najlepszych graczy. Ci, którzy otrzymają najwięcej głosów, wezmą udział w dodatkowym meczu o nazwie HyperX Showmatch. Pula nagród w tym pojedynczym starciu będzie wynosić dodatkowe 7000 USD (ok. 23 000 PLN), znajdą się w niej także nagrody od HyperX – zestawy słuchawkowe HyperX Cloud Black KHX-H3CL/WR dla zwycięzców oraz klucze USB HyperX FURY 16GB dla drugiego miejsca.

Podczas sobotniego turnieju publiczność będzie miała okazję zobaczyć w akcji najlepszych zawodników, wziąć udział w konkursach, dowiedzieć się więcej o różnych aspektach eSportu w World of Tanks, a także otrzymać prezenty, w tym ekskluzywnych koszulek Rumble in the West, kodów bonusowych oraz czołgów premium.

W czasie targów Poznań Game Arena na całym świecie swoją premierę będzie miał film wojenny „Furia”, przy którym firma Wargaming współpracuje z Sony Pictures. Z tej okazji zespół ds. Społeczności planuje zorganizować wspólne oglądanie tego filmu w Poznaniu wraz z polskimi fanami World of Tanks.

Rumble in the West - Gwiazdy Esportu na PGA 2014

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.