Home / Aktualności / Tryb multiplayer w Halo Infinite będzie oferowany jako free-to-play

Tryb multiplayer w Halo Infinite będzie oferowany jako free-to-play

Zgodnie z oficjalnym kontem Halo na Twitterze, tryb wieloosobowy Halo Infinite będzie darmowy i będzie obsługiwał 120 klatek na sekundę na konsoli Xbox Series X. Dla przypomnienia, fani odkryli ciekawy szczegół w liście Xbox Series X na stronie internetowej irlandzkiego sprzedawcy Smyths Toys potwierdzający powyższy fakt. Chociaż łącze pozostaje aktywne, sam szczegół został usunięty. Biorąc pod uwagę, jak niewiele Microsoft i 343 podzieliły się do tej pory informacjami na temat trybu wieloosobowego Infinite, informacja ta szybko obiegła cały glob.

Początkowo wstrzymywaliśmy się z tym, ponieważ sprzedawcy detaliczni nie zawsze są najlepszym źródłem informacji. Teraz jednak wiele źródeł potwierdziło, że tryb wieloosobowy w Halo Infinite rzeczywiście będzie darmowy.

Co więcej, znany z Xbox insider @Klobrille potwierdził pogłoskę o darmowym trybie wieloosobowym Halo Infinite. Gra podobno będzie miała również własną przepustkę Battle Pass, co nie powinno być zaskoczeniem i będzie oferować opcje dostosowywania, zupełnie nową funkcję w Halo”.

Jak wskazuje Windows Central, 120 klatek na sekundę jest z pewnością osiągalne, ale oczywiście nie będzie dostępne na wszystkich platformach. Microsoft już teraz naciska na gry z 120 klatkami na sekundę na Xbox Series X, tak jak widzieliśmy w przypadku Dirt 5 i Ori and the Will of the Wisps, więc są wszelkie szanse, że w przypadku Halo Infinite będzie podobnie. Oczywiście na PC z łatwością można by było grać w 120 kl./s. Infinite pojawi to święto na PC, Xbox One i Xbox Series X.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.