Home / Aktualności / GXT 890 Cada i GXT 860 Thura czyli mechaniczna i półmechaniczna klawiatura Trust Gaming

GXT 890 Cada i GXT 860 Thura czyli mechaniczna i półmechaniczna klawiatura Trust Gaming

Trust Gaming, popularny producent peryferii komputerowych, zaprezentował dwa nowe modele klawiatur przeznaczonych dla graczy – mechaniczną GXT 890 Cada i półmechaniczną GXT 860 Thura. Obie konstrukcje wyróżniają się wykonaną z metalu wierzchnią częścią obudowy, gwarantującą solidność konstrukcji, w której osadzone zostały klawisze wykorzystujące zaawansowany Anti-Ghosting i konfigurowalne podświetlenie RGB. 

Klawiatura GXT 890 Cada to bezkompromisowe połączenie nowoczesnego wyglądu, ekstremalnej wytrzymałości i precyzyjnej technologii mechanicznych przełączników. Cada zwraca uwagę oddzielnym dla każdego klawisza podświetleniem RGB. Można je dostosować wedle własnego uznania, bądź skorzystać z aż 18 predefiniowanych efektów. Najważniejszym elementem GXT 890 są mechaniczne przełączniki Outemu Red, gwarantujące maksymalną precyzję, płynne działanie i szybką aktywację bez konieczności używania dużego nacisku. Klawiatura charakteryzuje się próbkowaniem o częstotliwości 1000 Hz i czasem reakcji na poziomie 5 ms.

Aby podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek nic nie rozpraszało uwagi gracza, produkt Trust Gaming wyposażony został w dezaktywujący przycisk „Windows”, czyli tryb Gaming. Dodatkowo, Cada oferuje zaawansowany Anti-Ghosting z pełnym Key Rollover, który zapobiega blokowaniu się klawiszy, bez względu na to, jak wiele z nich zostało wciśniętych. Dołączona do sprzętu aplikacja umożliwia programowanie przycisków i tworzenie makr, szczególnie przydatnych wśród graczy gier MMO i MOBA.

GXT 860 Thura oferuje połączenie miękkiej i lekkiej pracy klawiszy membranowych z wyglądem i odczuciami, charakterystycznymi dla konstrukcji mechanicznych. Takie rozwiązanie umożliwia aktywację klawisza mniejszą siłą nacisku, dając jednak poczucie obcowania z klawiaturą opartą o technologię popularnych „mechaników”. W połączeniu z próbkowaniem o częstotliwości 125 Hz, Anti-Ghostingiem do 16 klawiszy i doczepianą podpórką pod nadgarstki, Thura ma w sobie wszystkie elementy poszukiwane przez graczy, którzy cenią sobie najlepsze rozwiązania w przystępnej cenie. Za odpowiednią prezencję sprzętu odpowiada podświetlenie RGB z dziewięcioma trybami wyświetlania, które wpasują się w gusta każdego użytkownika.

GXT 890 Cada oraz GXT 860 Thura dostępne są w sklepach ze sprzętem komputerowym w cenie już od 230zł (Thura) i 299zł (Cada).

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.