Home / Komputery mobilne i tablety / Transformer 3 Pro, Transformer 3 i Transformer Mini – megaboty z Windows 10

Transformer 3 Pro, Transformer 3 i Transformer Mini – megaboty z Windows 10

asus-transformer-3-proTransformer 3 Pro to najnowsza hybryda firmy Asus łącząca w sobie cechy laptopa i tabletu, która debiutuje na pokazach Computex 2016. Nie bezpośrednio i nie oficjalnie, zamierza konkurować z pionierem w tym segmencie –  Surface 4 Pro od Microsoftu.

asus-transformer-3-pro-01Stosunkowo cienka, bo mierząca zaledwie 9,35 mm grubości maszyna, napędzana jest procesorami Core i7 processor, a ponadto wyposażona w 1TB dyski SSD na PCIe i dodatkowo wspomagane przez 16 GB RAM (maksymalnie).

Ponadto na uwagę w  12,6-calowym Transformerze 3 Pro zasługuje wysoka rozdzielczość wyświetlacza wynosząca 2880 x 1920 pikseli, przekładająca się na 275ppi. Tylna kamera Transformera to 13 MP, zaś przednia wspiera technologię bezpiecznej autoidentyfikacji Windows Hello.

Co więcej, wyświetlacz pokrywa 121% gamy kolorów sRGB color i posiada dwa głośniki stereo z przodu. Pod względem portów również nie jest źle, bowiem ASUS zastosował tu Asus USB Type-C, Thunderbolt 3 port i HDMI. 

Transformer 3Transformer-3-T305Asus Transformer 3 z kolei, to druga, nieco wychudzona bestia mierząca 6,9 mm i również oferująca wysoką rozdzielczość 2880 x 1920 pikseli wyciśniętą z wyświetlacza o przekątnej 12,6 cala. Kamerką główna ponownie posiada 13 MP sensor. Za wydajność, tak jak poprzednio odpowiadają procesory z rodziny Intel, a dokładnie Core i7 w topowej konfiguracji.

Kuracja odchudzająca objęła niemniej inne podzespoły takie jak dysk SSD (w tym modelu to jedyne 512 GB) czy 8 GB pamięci RAM. Niemniej jednak nie skuszono się na eliminację czterech głośników Harmon Kardon czy portów USB Typu C i Thunderbolt 3 – całe szczęście!

Całość tak w Transformer 3 Pro, tak i tu wykonana jest z magnezu, aczkolwiek Transformer 3 waży jedyne 790g z klawiaturą i 530g bez niej.

 Transformer MiniTransformer-Mini-T102

Ostatni ze świętej trójcy Autobotów, Transformer Mini jest 10,1 calowym tabletem mającym działać na baterii do 11 godzin, czyli całkiem nieźle. Tak jak nazwa, niewiele więcej wiadomo o mini transformerze – dzięki kamerce z przodu i Windows 10 ma wspierać bezpieczne logowanie z Windows Hello oraz być dostępny w kilku kolorach.