Home / Aktualności / Transcend SSD 830S – ekonomiczne i wydajne dyski typu M.2

Transcend SSD 830S – ekonomiczne i wydajne dyski typu M.2

Firma TRANSCEND przedstawiła swój najnowszy dysk SSD 830S wykorzystujący złącze M.2 w formacie 2280. Nośnik ten działa w oparciu o interfejs SATA III, dzięki czemu będzie współpracował ze starszymi komputerami. Dysk wyposażony jest w pamięć cache DDR3 oraz bufor SLC, co zwiększa szybkość jego pracy. Odczyt danych odbywa się z prędkością sięgającą 560 MB/s, a zapis do 510 MB/s.

Karty TRANSCEND SSD 830S wspierają także tryb Device Sleep Mode (DevSleep). Pozwala on wydłużyć czas pracy notebooka na baterii przez wyłączenie interfejsu SATA, kiedy sprzęt nie jest używany. Nośnik wykorzystuje zaawansowaną ochronę przed zużyciem (Advanced Global Wear-Leveling), wbudowaną korekcję błędów ECC LDPC oraz obsługuje funkcje TRIM, AGC, NCQ i technologię S.M.A.R.T.

Produkty z serii SSD 830S pojawią się wkrótce w sprzedaży na polskim rynku, a ich sugerowane ceny detaliczne wyniosą 120 zł, 190 zł i 369 zł odpowiednio za wersje o pojemności 128, 256 i 512 GB. Nośniki objęte zostaną pięcioletnią gwarancją producenta.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.