Home / Aktualności / TRANSCEND MTE220S – szybki jak błyskawica dysk SSD PCIe NVMe

TRANSCEND MTE220S – szybki jak błyskawica dysk SSD PCIe NVMe

Firma TRANSCEND przedstawiała swój najnowszy dysk SSD MTE220S w formacie 2280, korzystający z protokołu NVMe oraz interfejsu PCI Express. Nośnik zapewnia maksymalną prędkość odczytu danych do 3 500 MB/s oraz zapisu do 2 800 MB/s. Nośnik zaprojektowany jest dla wymagających użytkowników zajmujących się obróbką dźwięku i obrazu czy też graniem. Zbudowany jest na kościach 3D NAND TLC, oferując wyższą żywotność niż konstrukcje oparte na klasycznych, planarnych kościach TLC.

Zastosowanie pamięci podręcznej DRAM DDR3 oraz bufora SLC wspomaga szybki transfer danych sięgający 3 500 MB/s w odczycie oraz 2 800 MB/s podczas zapisu. Losowy odczyt danych sięga 360 000 IOPS, a zapis 425 000 IOPS, co jest znacznym wzrostem w stosunku do starszych konstrukcji M.2.

Zastosowany w dysku algorytm kodowania ECC LDPC (Low-Density Parity Check) zapewnia większe bezpieczeństwo danych. Producent udostępnia również darmowe oprogramowanie SSD Scope, które umożliwia zarządzanie dyskiem, monitorowanie jego parametrów, aktualizację firmware czy bezpieczne wymazywanie danych. Program pomaga również klonować system, co przyda się przy migracji systemu ze starego dysku. Aplikację tę można pobrać ze strony producenta.

Karta SSD TRANSCEND MTE220S pojawi się w sprzedaży na polskim rynku w marcu. Sugerowane przez producenta ceny wynoszą 239 zł za wersję 256 GB, 389 zł za wersję 512 GB oraz 699 zł w przypadku wariantu o pojemności 1 TB. Dyski są objęte aż pięcioletnią gwarancją producenta.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.