Home / Peryferia / Głośniki / TP-Link Groovi Ripple – głośnik Bluetooth, który oszałamia

TP-Link Groovi Ripple – głośnik Bluetooth, który oszałamia

4. Testy praktyczne

TP-Link Groovi Ripple BluetoothWśród testów praktycznych uwzględniliśmy kilka rzeczy, w tym łatwość sparowania, test zasięgu, jakość muzyki ze smartfonu i przesyłanego za pośrednictwem Deezer / Amazon Music, jak również filmów YouTube. 

Zaczynając od instalacji, także i tu nie było z tym najmniejszego problemu. Z łatwością sparowaliśmy Groovi Ripple z naszym redakcyjnym laptopem Lenovo, jak również smartfonem iPhone 6. Oba urządzenia znalazły głośnik i połączyły się z nim, a każde kolejne połączenie (po wyłączeniu któregoś z nich), nie wymagało parowania i odbywało się automatycznie.

TP-Link Groovi Ripple zasieg

Zasięg pomiędzy głośnikiem a urządzeniem przesyłającym muzykę (dźwięk) zgodny był zarówno z obietnicami producenta jak i specyfikacją Bluetooth (20 metrów). Należy zaznaczyć, że gdy wykorzystywać będziecie przesyłanie strumieniowe muzyki z sieci, a wasz sygnał wi-fi będzie w niektórych miejscach słaby, nie należy winić produktu TP-LINK, gdyż gdy skorzystacie z lokalnego źródła (muzyka, film itp.), problemów z zacinaniem się nie będzie. Tak więc zasięg 20m się potwierdził, co nas bardzo cieszy.

Najważniejsza chyba w naszym teście jest jakość muzyki wydobywającej się z tego “maleństwa”. Tu naprawdę mieliśmy nieco niepewności do momentu, aż coś się zaczęło z głośnika wydobywać. Niemniej jednak zarówno ja, jak i wszyscy redakcyjni koledzy i koleżanki, byłem w szoku jak dobrej jakości dźwięk dobiegał do naszych uszu. Mowa tu zarówno o tonach niskich jak i wysokich, a w dodatku “przestrzenności”. Bas naprawdę powala.

Nie jesteśmy pewni jakich sztuczek dopuścił się w przypadku tego głośnika producent (szczerze powiedziawszy nie musimy wnikać w szczegółu), ważne jest bowiem efekt końcowy, który wprawił nas w osłupienie. Efekt porównywalny może być do małego zestawu Hi-Fi czy tzw. soundbara.

Musimy przyznać, że byliśmy bardziej niż zadowoleni zarówno przy słuchaniu muzyki (słuchaliśmy wszystkiego od popu, poprzez muzykę poważną, aż po metal), jak i oglądaniu filmów czy korzystaniu zestawu głośnomówiącego (smartfon nadal służył nam mikrofonem).

 

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Wygląd zewnętrzny i zawartość pudełka
  4. Testy praktyczne
  5. Podsumowanie

 

4. Testy praktyczne Wśród testów praktycznych uwzględniliśmy kilka rzeczy, w tym łatwość sparowania, test zasięgu, jakość muzyki ze smartfonu i przesyłanego za pośrednictwem Deezer / Amazon Music, jak również filmów YouTube.  Zaczynając od instalacji, także i tu nie było z tym najmniejszego problemu. Z łatwością sparowaliśmy Groovi Ripple z naszym redakcyjnym laptopem Lenovo, jak również …

Ocena końcowa

Jakość dźwięku
Jakość wykonania
Cena
Ocena ogólna

Super!

Podsumowanie : Kopciuszek wśród mobilnych głośników Bluetooth. Począwszy od jakości wykonania aż po jakość dźwięku, produkt TP-LINK może zawstydzić droższych konkurentów. Godny polecenia!

Twoja ocena: 4.85 ( 2 votes)
95