Home / Aktualności / Peryferia / TP-LINK Archer D2 –dobry i tani router ADSL2+ z gigabitowym switchem

TP-LINK Archer D2 –dobry i tani router ADSL2+ z gigabitowym switchem

Archer D2_combo

TP-LINK Archer D2, to najnowszy router, który właśnie pojawił się na rynku, i który dzięki zaawansowanym funkcjom oraz prostocie konfiguracji jest warty szczególnej uwagi.

W domu czy małej firmie oczekiwania stawiane sieciom bezprzewodowym są dosyć proste. Sieć taka ma być bezpieczna, szybka i co najważniejsze wydajna. Najlepiej, gdyby jeszcze umożliwiała  udostępnianie plików i urządzeń w sieci, a na dodatek powinna być łatwa do skonfigurowania i obsługi.  TP-LINK Archer D2 czyli dwupasmowy gigabitowy router Wi-Fi z modemem ADSL2+ wydaje sie adresować wszystkie te wymagania.

Archer D2_01

Archer D2 jednocześnie rozgłasza sieć bezprzewodową o prędkości 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz sieć o prędkości 433 Mb/s w paśmie 5 GHz, zapewniając bardzo wysoką wydajność połączeń.

Takie rozwiązanie umożliwia równoczesne korzystanie z dwóch dedykowanych sieci – 2,4 GHz możemy wykorzystywać do mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy przeglądanie stron internetowych, a pasmo 5 GHz przeznaczyć do bardziej wymagających, wrażliwych na opóźnienia zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD czy gry online.

Ponadto Archer D2 obsługuje najnowszy standard 802.11ac – jeszcze szybsze i bezpieczniejsze połączenia bezprzewodowe zapewniające maksymalną wydajność i stabilność. Wbudowane gigabitowe porty z kolei LAN sprawdzają się podczas zastosowań wymagających szybkiego i niezawodnego przesyłania dużych ilości danych, a port USB 2.0 umożliwia łatwe udostępnianie dysków, drukarek czy multimediów w domowej sieci.

Archer D2_03Router dzięki wbudowanemu modemowi oraz uniwersalnemu portowi Ethernet WAN (EWAN) umożliwia korzystanie z różnego typu łącz internetowych, takich jak ADSL, modem kablowy czy światłowodowy. Program Easy Setup Assistant, dołączany na płycie CD do urządzenia, prowadzi krok po kroku przez konfigurację połączenia z Internetem, sieci bezprzewodowej i ustawienie odpowiednich zabezpieczeń. Dodatkowa funkcja Guest network pozwala na utworzenie dodatkowej sieci Wi-Fi, umożliwiającej gościom korzystanie z Internetu bez udzielania im dostępu do zasobów sieci lokalnej.

Router TP-LINK Archer D2 jest już dostępny w sprzedaży. Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją producenta.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA: TP-LINK Archer D2

Archer D2_02 

Porty

1 Port 10/100/1000Mb/s RJ45 WAN/LAN
3 Porty 10/100/1000Mbps RJ45 LAN
1 Port RJ11
1 Port USB 2.0

Przyciski

Wyłącznik
Wyłącznik sieci bezprzewodowej
Przycisk WPS
Przycisk RESET

Wymiary (S x G x W)

229 x 160 x 37mm (9.0 x 6.3 x 1.5 cala)

Typ anteny

Trzy odłączalne dwupasmowe anteny zewnętrzne

Zysk anteny

3 × 2dBi dla 2.4GHz oraz 3 × 3dBi dla 5GHz

Prędkość sieci bezprzewodowej

5GHz: do 433Mb/s

2.4GHz: do 300Mb/s

Bezpieczeństwo transmisji bezprzewodowej

WEP 64/128 bit, WPA /WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK, Filtrowanie adresów MAC

Funkcje zaawansowane

Kontrola rodzicielska; Mapowanie (grupowanie) portów, Routing statyczny, RIP v1/v2 (opcjonalnie);

DNS Relay, DDNS, IGMP V1/V2/V3

Udostępnianie urządzeń USB

Serwer Samba(udostępnianie dysków)/FTP/Serwer druku