Home / Aktualności / Toughpower PF1 ARGB – mocne 850, 1050 i 1200W zasilacze z podświetleniem RGB od Thermaltake

Toughpower PF1 ARGB – mocne 850, 1050 i 1200W zasilacze z podświetleniem RGB od Thermaltake

Thermaltake wprowadził dziś na rynek Toughpower PF1 ARGB,  wysokiej klasy zasilacz z podświetleniem RGB. Dostępne w trzech wysokowydajnych modelach o mocy 850W, 1050W i 1200W, charakteryzują się dużymi wentylatorami Riing Duo 14 RGB 140 mm i adresowalnymi ozdobami LED RGB po obu stronach korpusu, które razem tworzą 18 diod. Aby kontrolować oświetlenie, zasilacz podłącza się do 3-stykowego adresowalnego nagłówka RGB płyty głównej lub kontrolera oświetlenia. W przypadku braku sterowania zewnętrznego można przełączać się między wbudowanymi wstępnymi ustawieniami oświetlenia, naciskając przyciski na tylnym końcu zasilacza, znajdujące się wystarczająco daleko od głównego przełącznika AC, że nie wyłączymy przypadkiem zasilacza próbując zmienić kolor. Kolejny przełącznik umieszczony blisko przełącznika AC całkowicie wyłącza wentylator.

Oprócz estetyki zasilacze Toughpower PF1 ARGB mają kilka poważnych atutów w tym pojedynczą, mocną linię + 12V z wydajnością 80 Plus Platinum, pełne przełączanie DC-DC, sterowanie cyfrowe LLC, 100% japońskie kondensatory, aktywne PFC i najbardziej powszechne mechanizmy zabezpieczenia przed nadmiernym / pod napięciem, nadmiernym/ niewystarczającym natężeniem, przeciążeniem, przegrzaniem i zwarciem.

Nabywając wspomniany zasilacz otrzymamy w pełni modułowe okablowanie, a wszystkie trzy modele oferują dwa złącza EPS 4 + 4 pinowe. Model 850 W ma do sześciu 6 + 2 pinowych złączy PCIe, a 1050 W i 1200 W jest ich aż osiem. Thermaltake wspiera te zasilacze 10-letnimi gwarancjami. Firma na chwilę obecną nie ujawniła cen.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.