Home / Aktualności / TOUGHLIQUID ARGB Sync i TOUGHLIQUID ULTRA – nowe chłodzenie od Thermaltake już w drugim kwartale tego roku

TOUGHLIQUID ARGB Sync i TOUGHLIQUID ULTRA – nowe chłodzenie od Thermaltake już w drugim kwartale tego roku

Thermaltake, jedna z bardziej rozpoznawanych  marek jeśli chodzi o systemy chłodzenia, przedstawiła nową serię coolerów AIO, które są wyposażone w wentylatory z serii TOUGHFAN – TOUGHLIQUID ARGB Sync i TOUGHLIQUID ULTRA AIO Liquid.

TOUGHLIQUID ULTRA jest wyposażony w dodatkowe funkcje i ulepszenia, w tym wysokowydajne wentylatory TOUGHFAN 12 Turbo o imponującej maksymalnej prędkości obrotowej 2500 obr./min, oferujące silny przepływ powietrza. Nowy wentylator zawiera ponadto łożysko hydrauliczne drugiej generacji i łopatki LCP maksymalizujące chłodzenie i zapewniające cichszą pracę. Cooler TOUGHLIQUID ULTRA jest wyposażony w radiator o dużej powierzchni żeberek, który według zapewnień producenta ma zapewnić doskonałą wydajność cieplną.

Same wentylatory i ulepszone łożyska to nie wszystko. Producent chwali się również zintegrowaną pompą wodną, która jest dostarczana z miedzianą płytą podstawową zapewniającą ponadprzeciętną przewodność cieplną, a cała chłodnica jest wstępnie napełniona, co zapewnia zerową konserwację i długotrwałą pracę. Ciekawym akcentem jest ekran LCD zamontowany na bloku wodnym będący w stanie wyświetlać monitorowanie w czasie rzeczywistym wielu komponentów sprzętowych, efektów świetlnych i niestandardowych plików GIF z nowym oprogramowaniem TT RGB Plus 2.0. Za pomocą nowego oprogramowania  TT RGB Plus 2.0 będziemy też w stanie synchronizować nasz system z innymi produktami TT RGB Plus, tworząc piękne efekty świetlne na wielu poziomach. Ta wersja chłodzenia dostępna jest w rozmiarach 240 mm lub 360 mm.

TOUGHLIQUID ARGB Sync – druga nowość Thermaltake zamienia ekran LCD na dozę RGB. Wydajność temu modelowi zapewniają wentylatory TOUGHFAN 12 i 14 o prędkości obrotowej 2000 obr./min, zapewniające silny przepływ powietrza przez radiator chłodnicy. Seria ta posiada  te same łożyska i łopatki wentylatora, co w serii ULTRA, dzięki czemu uzyskano doskonałą wydajność chłodzenia zachowując nadal cichą pracę całego zestawu. Edycja ARGB Sync wykorzystuje również ten sam ulepszony radiator z większą powierzchnią żeber. Wspomniana zamiana ekranu LCD (dostępnego w wersji Ultra) uwidacznia się w postaci sześciu adresowalnych diod LED wbudowanych w blok pompy. Jest on wyposażony w miedzianą stopę i obrotową nasadkę LED z obrotową orientacją 360 °. Z kolei wbudowany kontroler zintegrowany z tym coolerem oszczędza miejsce bez konieczności stosowania zewnętrznego kontrolera, umożliwia podłączenie i ustawienie trybów oświetlenia, prędkości i kolorów. Jeśli nasza płyta główna posiada złącze 5V+, będziemy mogli zsynchronizować z nią nasze chłodzenie TOUGHLIQUID ARGB korzystając z jednego oprogramowania. TOUGHLIQUID ARGB Sync dostępny jest w rozmiarach 240 mm, 280 mm i 360 mm. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.