Home / Aktualności / TOUGHFAN 12 Turbo, najnowszy wentylator Thermaltake mogący konkurować z Noctua

TOUGHFAN 12 Turbo, najnowszy wentylator Thermaltake mogący konkurować z Noctua

TOUGHFAN 12 Turbo to najnowszy wentylator Thermaltake, który ten tajwański producent wprowadza właśnie na rynek. Kosztujący ok. 125 zł wentylator do najtańszych nie należy, aczkolwiek jego cena może być podyktowana wysokiej jakością wentylatorami o dużej wydajności wykorzystującymi łożyska hydraulicznymi drugiej generacji i wzmocnionymi metalową piastą. Wentylator jest ponadto zoptymalizowany pod kątem wysokiego ciśnienia statycznego, oferując przy tym minimalny poziomu hałasu wynoszący nieco ponad 28 dBA. 

Nowy wentylator Tt pracuje z maksymalną prędkością 2500 obr / min (minimalna prędkość obrotowa to zaledwie 500 obr. / min), a jego łopatki wykonane są z polimeru ciekłokrystalicznego (LCP) co przekłada się na wyjątkową wytrzymałość na rozciąganie. Ich niski współczynnik rozszerzalności cieplnej może zmniejszyć wibracje wentylatora podczas pracy z pełną prędkością a to z kolei oznacza większy komfort pracy.

TOUGHFAN 12 Turbo zapewnia przepływ powietrza na poziomie 72.69 CFM, ustępując nieco wentylatorowi Noctua NF-A14 PWM (82.5 CFM), który ma większą średnicę (14 zamiast 12 cm), jednak wyprzedzając pod tym względem model NF-F12, który oferuje tą wartość na poziomie 71.7 CFM. Od konkurencji wentyl jest nieznacznie lepszy jeśli chodzi o poziom generowanego hałasu (w NF-F12 wynosi on 29.7 dBA przy 2000 obr. / min).

Jak więc można się domyśleć, nowy wentylator Thermaltake może być warty rozważenia w przypadku chęci obniżenia zarówno temperatury jak i hałasu w naszej obudowie. 

Pack Information
Edition Thermaltake TOUGHFAN 12 Turbo
Pack Type Single (1) Fan Standalone Pack
Includes 1 x 120mm Fan/s
Individual Fan Specifications
Fan Diameter 120mm
Fan Depth 25 mm
Fan Speed 500~2500 rpm
Fan Blades 9
PWM Yes
Fan Specialization Static Pressure
Airflow 72.69 CFM
Air Pressure 3.78 mm H²O
Sound Level (dBA) 28.1 dBA
Sound Level (Sone)  
Motor Type  
Bearing Type Hydraulic Bearing
Manual Speed Controller No
Material  
Fan Colour Black/Grey
LED No
LED Colour  
MTBF 40,000 Hours
Fan Fixing Screw Fixing
Cable length  
Connectors 1 x 4-pin

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.