Home / Aktualności / Toshiba Satellite P55T 4K Ultra HD- nietypowy laptop z przepięknym ekranem

Toshiba Satellite P55T 4K Ultra HD- nietypowy laptop z przepięknym ekranem

Toshiba Satellite P55T to choć możliwy do grania laptop, to jednak z pewnością bardziej przysłuży się grafikom komputerowym dzięki ekranowi 4K dostarczającemu niesamowitych detali oraz ostrości.

Toshiba Satellite P55T 4K


Toshiba Satellite P55T – Ultra HD robi wrażenie

Toshiba Satellite P55t jest tylko z pozoru typowym laptopem o przekątnej ekranu 15,6 cala. Jego ekran dotykowy wykorzystujący technologię TruBrite jest w stanie wyświetlić krystalicznie czystą zawartość w wysokiej rozdzielczości. Rozdzielczość ta jest 4 razy większa od rozdzielczości Full HD (1080p) i wynosi 3840 x 2160 oddając do dyspozycji 282 piksele na cal (PPI).

Sam ekran wykonany w technologii IPS (In Plane Switching) pozwala na dostrzeżenie niewyobrażalnej szczegółowości każdej treści jakiej przyjdzie mu wyświetlić. Tym samym jest on idealnym narzędziem dla fotografów, wideo operatorów, grafików komputerowych czy entuzjastów rozrywki, którzy dzięki laptopowi  Toshiba Satellite P55T i jego ekranowi mogą wyzwolić swoją kreatywność i pasję.

Należy również wspomnieć iż każdy ekran Ultra HD Toshiby Satellite P55T jest indywidualnie kalibrowany za pomocą Chroma Tune oraz jest sygnowany certyfikatem Technicolor. Dzieje się tak w celu jak najwierniejszego, rzeczywistego odwzorowania kolorów. Dzięki temu każdy obraz wyświetlony na ekranie Ultra HD tej Toshiby jest idealny z oryginałem.

Laptop Toshiby nie tylko poraża nas szzegółami wyświetlacza oraz odwzorowaniem koloru. Sam ekran posiada bowiem bardzo cienką ramkę (edge to edge), bezramkową i podświetlaną klawiaturę jak również piękne aluminiowe wykończenie obudowy.

Co więcej producent oddaje w ręce użytkownika preinstalowane oprogramowanie Chroma Tune w celu jego dostosowania do własnych potrzeb i zastosowania za pomocą profili do pożądanej aplikacji.

Dopełnieniem możliwości ekranu laptopa Toshiba Satellite P55T 4K Ultra HD jest dołączane oprogramowanie Adobe Photoshop Lightroom 5.

Toshiba Satellite P55T – specyfikacja 

Najlepszemu na rynku ekranowi musi towarzyszyć równie dobry i mocny procesor, którym bez wątpienia jest czterordzeniowy  Intel Core i7 czwartej generacji. Także pomocne zarówno przy zastosowaniach graficznych, wideo czy rozrywce okaże się 16 GB dwukanałowej pamięci DDR3 1600 MHz oraz karta AMD Radeon R9 M265X z 2GB pamięci GDDR5 na pokładzie.

Terabajtowy dysk z pewnością pomieści godziny najwyższej jakości materiałów w rozdzielczości HD, a w przypadku ich nadmiaru z pomocą przyjdzie nagrywarka Blu-ray.  Satellite P55T posiada także multum portów i rozszerzeń. Do takich z pewnością można zaliczyć 4 porty USB 3.0, czytnik kart SD UHS-II, sieć bezprzewodowa 802.11ac czy HDMI ze wsparciem przesyłu materiałów 4K. Wisienką na torcie są głośniki Harman Kardon z technologią DTS.

Toshiba Satellite P55T 4K Ultra HD ma się pojawić w sprzedaży bezpośredniej na stronie producenta w cenie 1500 dolarów. Choć wydawać by się ona mogła duża, należy mieć na uwadze specyfikację jaką za nią otrzymujemy.