Home / Aktualności / Toshiba przejmuje LITE-ON za sumę 165 milionów dolarów

Toshiba przejmuje LITE-ON za sumę 165 milionów dolarów

Toshiba Memory Holdings Corporation, która zmieni nazwę na Kioxia Holdings Corporation z dniem 1 października 2019 r., Ogłosiła dzisiaj, że podpisała wiążącą umowę z LITE-ON Technology Corporation na przejęcie działalności w zakresie dysków SSD. Kwota za którą zakupiono LITE-ON wynosi 165 milionów dolarów, a transakcja ma zostać sfinalizowana do pierwszej połowy 2020 r. i podlegać typowym procedurom zamknięcia oraz zatwierdzenia przez właściwe organy regulacyjne.

LITE-ON jest tajwańskim dostawcą pamięci, półprzewodników i innych urządzeń elektronicznych (kiedyś także producentem nagrywarek CD i DVD). Zarówno Toshiba jak i LITE-ON są zobowiązane do ciągłej innowacji oraz poprawy jakości i doskonałości produkcyjnej. Dzięki połączeniu obu firm i doświadczeniu LITE-ON w dziedzinie dysków SSD do komputerów osobistych i centrów danych, Toshiba postrzega to przejęcie jako sposób na znaczne wzmocnienie swojej działalności w segmencie dysków SSD.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.