Home / Aktualności / Toshiba Encore 2 – jaki jest nowy tablet?

Toshiba Encore 2 – jaki jest nowy tablet?

Toshiba Encore 2

Toshiba Encore 2 to ciekawy ale nie rzucający na kolana tablet z Windows 8.1


Toshiba Encore 2 to kontynuacja poprzedniego modelu Toshiby działającego pod kontrolą systemu Windows 8.1. Encore 2 pojawi się w 8 i 10,1 calowych wariantach wielkościowych oraz złotym kolorze dodatkowo uwydatnionym za pomocą cienkiej ramki.

Tablet ten będzie posiadał czterordzeniowy procesor Intel Atom oraz w zależności od wielkości 2 GB (model 10.1″) lub też 1 GB (wersja 8 calowa) pamięci RAM. Jeśli chodzi o pamięć podręczną tak jak poprzednio znajdziemy tu 32 GB z możliwością rozszerzenia jej do 128 GB za pomocą kart microSD.

Kamery w jakie producent wyposażył oba urządzenia to  5 MP z tyłu (nagrywanie 1080p przy 30 klatkach na sekundę) oraz 1,2 MP z przodu. Standardowe są też połączenia oferowane przez Encore 2 w postaci portu micro-USB, micro-HDMI, Bluetooth 4.0 LE czy w końcu wi-fi.

Producent obiecuje do 8.5 godziny pracy na baterię co nie jest złym, lecz nie wyyróżniającym ten produkt zbytnio na obecnym rynku.

Toshiba Encore 2 posiadać ma również głośniki stereo, które dostarczać mają wyjątkowej jakości dźwięku w grach, filmach czy przy słuchaniu muzyki dzięki zastosowaniu technologii Dolby Digital Plus Advanced Audio.

Mający pojawić się w 3 kwartale tego roku tablet Toshiby będzie ważył 367 gram (model 8 calowy) i cenowo zaczynał się od 200 dolarów, zaś 10,1″ Encore 2 waży 548 g i jego cena zaczynać ma się od 270 dolarów.