Home / Aktualności / gry / Torment: Tides of Numenera – Epicka przygoda właśnie się rozpoczyna

Torment: Tides of Numenera – Epicka przygoda właśnie się rozpoczyna

Torment Tides of Numenera 01

Dziś tj. 28 lutego równocześnie na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One debiutuje Torment: Tides of Numenera. Ta niezwykle ciekawa gra z gatunku RPG będące dziełem twórców jednego z klasyków wszech czasów – Planescape: Torment, pozwala na przeżycie jedynej w swoim rodzaju przygodę w niesamowicie wciągającym świecie Numenery.

Gra, podobnie jak pierwowzór, zgłębia trudne tematy jakim są porzucenie, przemijanie i spuścizna jednostki. Kierowany przez gracza bohater lub bohaterka stara się znaleźć odpowiedź na pytanie: ile jest warte jedno życie, a akcja Torment: Tides of Numenera rozgrywa się na Ziemi za miliard lat. Świat Numenery został wykreowany przez legendę papierowych RPGów – Montego Cooka.

 

Cechy charakterystyczne gry:

ZIEMIA MILIARD LAT PÓŹNIEJ: Odkryj świat zbudowany na zgliszczach hiper-zaawansowanych cywilizacji – zdolnych tworzyć wyrwy w czasoprzestrzeni, kształtować całe kontynenty i przedłużyć żywot Słońca – i zdobądź pozostawione przez nie artefakty.

ŚMIERĆ NIE JEST KOŃCEM: Po śmierci twój umysł odradza się w mentalnym labiryncie. Przemierzaj jego kolejne odnogi, odkrywając dawno zapomniane prawdy i słuchając historii, których nie opowie nikt spośród żywych.

GRA WYBORÓW I KONSEKWENCJI: Podejmij setki kluczowych decyzji i pozostaw po sobie dziedzictwo, które odmieni życie niezliczonych tłumów. Określ swoją moralność wznosząc się ponad dobro i zło. Napisz własną, wyjątkową historię, której nie powtórzy żaden gracz.

ŚWIEŻE PODEJŚCIE DO WALKI: Planuj swoje działania w starciach łączących walki z zagadkami, interakcjami z innymi postaciami, skradaniem i innymi możliwościami.

Torment: Tides of Numenera dostępny jest od dziś. Tytuł studia inXile jest pierwszym w ofercie globalnego wydawnictwa firmy Techland – Techland Publishing. W Polsce Sugerowana cena to 159,90 zł w wersji na PC oraz 199,90 zł na konsole.

 

Premierowy zwiastun gry:

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.