Home / Aktualności / gry / Top Eleven – świętujemy 100 milionów zarejestrowanych użytkowników

Top Eleven – świętujemy 100 milionów zarejestrowanych użytkowników

Top Eleven devices 5 years

Producent gry Top Eleven, popularnego menedżera piłkarskiego na urządzenia mobilne, poinformowali dziś o odnotowaniu ponad 100 milionów zarejestrowanych użytkowników swojego tytułu. Oznacza to, że Top Eleven jest najpopularniejszą sportową grą mobilną na świecie.

 O skali popularności gry Top Eleven, której twarzą jest Jose Mourinho, menedżer klubu Chelsea FC, świadczy ilość zarejestrowanych graczy, która odpowiadałaby ludności 13. co do wielkości kraju na świecie.

 Press Mourinho 5 years v2

Każdego miesiąca w Top Eleven gra ponad 10 milionów osób, zaś 4 miliony graczy loguje się do gry codziennie, by zarządzać własnym klubem futbolowym, konkurować z innymi graczami w rozgrywkach ligowych, towarzyskich i mistrzostwach. Każdemu z nich przyświeca ten sam cel: zwiększyć prestiż swojego klubu sportowego i wspiąć się na szczyty menedżerskiego świata.

Top Eleven transfers

Sama gra polega na prowadzeniu takiej polityki menadżerskiej, której rezultatem będzie stworzenie drużyny mającej przewagę nad rywalami. Są to zarówno decyzje długofalowe, jak np. zakupy graczy do danego sezonu, wybór i utrzymanie stadionu, jak doraźne polegające np. na ustaleniu składu jedenastki na dany mecz.

Poza orientacją w specyfice sportowej, konieczna jest także umiejętność dobrego inwestowania i generowania przychodów wirtualnych zysków, a także budowanie morale zespołu. Umiejętności te bez wątpienia przydać się mogą także w rzeczywistym świecie.

Twórca gry, serbska firma Nordeus, świętuje piątą rocznicę swojego istnienia. Firma konsekwentnie stawia na rozwój, stając się ostatecznie jednym z największych deweloperów gier zatrudniając ponad 170 ludzi w 5 różnych krajach.