Home / Aktualności / TOP 5: Polecane mikrowieze (edycja 2020)

TOP 5: Polecane mikrowieze (edycja 2020)

Po długiej przerwie spowodowanej róznymi czynnikami, wracamy do was z propozycjami najciekawszych naszym zdaniem mikrowież. Mając na uwadze popularność poprzedniej odsłony mamy nadzieję, że nasza piątka “mikrusów” również przypadnie wam do gustu. W zestawieniu znalazły się propozyjce z różnych przedziałów cenowych, a każdy z nich wprowadza unikalne funkcje w minimalnej (na chwilę pisania tego artykułu) cenie. Nie będzie chyba zaskoczeniem, że czym więcej zapłacimy – tym więcej dostaniemy. Jednak nie zawsze było to prawdą, czego dowodem są modele wyposażone czy to w Bluetooth czy radio DAB+ w niewygórowanej cenie.

 

Sony CMT-SBT40D

Najtańsza w naszym zestawieniu mikrowieża to produkt od Sony o oznaczeniu CMT-SBT40D. Co oferuje ten mikrus poza mocą 2 x 25W? Na pewno niewygórowaną cenę. Coś jeszcze? oczywiście. 549 zł da nam możliwość przesyłania muzyki z naszego smartfona lub urządzenia wyposażonego w Bluetooth czy NFC jak również z pendrive USB (wspierane formaty to AAC, MP3, WMA). W wyposażeniu znalazło się także tradycyjne złącze AUX.  Wieża Sony to także, a może przede wszystkim ciekawy design i nieduże wymiary jednostki głównej. Chętni na ten właśnie model mogą go znaleźć tutaj

 

Philips BTM2560/12

Bardzo ciekawie wyglądający aczkolwiek kulejący pod względem niektórych funkcji względem powyższej propozycji (Sony) jest Philips BTM2560/12. W cenie 649 zł otrzymujemy również złącze USB (które może też naładować nasz smartfon) i napęd CD. Nie można zapominać o obecnym także i tu Bluetooth, dzięki któremu prześlemy bezprzewodowo muzykę z urządzenia wspierającego tą technologię. Produkt Philipsa nie odtwarza też nic poza mp3 jeśli chodzi o format, ale to nie jest chyba problemem. Do tego BTM2560/12 oferuje nieco większą bo 2 x 35W moc wydobywającą dobrej jakości dźwięk z głośników Bass Reflex. Chętni na tą mikrowieżę powinni udać się tutaj.

 

Panasonic SC-PM602

Dostępna w cenie ok. 799 zł mikrowieża Panasonica może być ciekawą opcją z kilku powodów. Po pierwsze ceny, ale to już wiemy. Po drugie, moc 2 x 40W, która powinna wystarczyć dla mniej i średnio wymagających użytkowników. Także łączność Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania muzyki jest dużym plusem tej konstrukcji. Producent nie zapomniał też o tradycyjnym złączu USB a w dodatku wyposażył swój produkt w cyfrowe radio DAB i DAB+ poza tradycyjnym FM i napędem CD (podobnie jak USB odtwarzającym również pliki mp3). Jeśli zaciekawił was Panasonic SC-PM602 to można go kupić tutaj. Wieża Panasonica jest dostępna zarówno w szarym (zdjęcie powyżej), jak i czarnym kolorze.

 

Panasonic SC-PMX92

Druga mikrowieża Panasonic nie jest przypadkiem. SC-PMX92 to model charakteryzujący się sporą bo wynoszącą 2 x 60W mocą oraz wsparciem wszystkiego czym w tej cenie (1299 zł) moglibyśmy się spodziewać. Mamy tu tradycyjny napęd CD, który tak samo jak USB wspiera formaty AAC, AIFF, DSD, FLAC, MP3 a ponadto producent uraczył nas łącznością Bluetooth. Nie zapomniano też o cyfrowym radiu DAB oraz 3-drożny bass reflexem w kolumnach. Mimo tego, Panasonic poszedł o krok dalej i zaimplementował w SC-PMX92 technologię technologia LincsD-Amp, która odwrozowuje dźwięk zgodnie z założeniami twórców. Model też posiada też wsparcie High Resolution Audio (dźwięk o wysokiej rozdzielczości), który odnosi się do zbioru cyfrowych procesów i formatów umożliwiających kodowanie i odtwarzanie muzyki za pomocą częstotliwości próbkowania wyższej niż ta wykorzystywana w standardowych nagraniach CD. Jeśli jest to coś co jest dla ciebie ważne, ten konkretny model można nabyć w tym miejscu.

 

Denon CEOL N9

Dodatkowe 500 zł (cena mikrowieży Denona to niecałe 1800 zł) da nam całkiem sporo. Dwa kanały po 60W, Wi-Fi, DLNA, AirPlay, Bluetooth, NFC to tylko niektóre z dobrodziejstw jakie zdobędziemy wraz z tym modelem. Niemniej jednak brak tu cyfrowego radia DAB mimo, że producent zdecydował się na implementację radia internetowego. Jedno nie wyklucza drugiego, ale co możemy zrobić? Na otarcie łez Denon oferuje szeroki zakres formatów, które możemy odtwarzać czy to za pomocą napędu optycznego, czy USB – AAC, AIFF, ALAC Apple Lossless, FLAC, MP3, WAV i WMA. Na plus możemy też zaliczyć kontrolę za pomocą smartfona, obsługę ID3 Tag, odtwarzanie muzyki z serwisu Spotify Connect  czy Wi-Fi Direct. Nie bez znaczenia jest również 2 (a po rejestracji produktu 3) letnia gwarancja. Denon CEOL N9 występuje w białym jak i czarnym kolorze. Czarną wersję kolorystyczną kupicie tu, zaś śnieżno białą w tym miejscu.

 

Tym samym dotarliśmy do końca naszych rekomendacji. Mamy nadzieję, że przypadły wam one do gustu i nawet jeśli nie zdecydowaliście się na którąś z nich, to wybór mikrowieży stał się nieco łatwiejszy. Z drugiej strony, tym którzy skorzystali z naszej propozycji i kupili jeden z pięciu prezentowanych tu modeli, chcielibyśmy bardzo podziękować z uwagi na fakt wsparcia serwisu. Klikając na konkretny link a następnie decydując się na zakup, nasz portal otrzymuje procentowe wsparcie, które pozwala na pokrycie naszych kosztów i artykuły takie jak ten. Bardzo wam za to dziękujemy.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.