Home / Aktualności / Thomson ROC3506 – synonim wielofunkcyjności

Thomson ROC3506 – synonim wielofunkcyjności

Firma Thomson przedstawia nowy produkt, który zaprojektowany został z myślą o użytkownikach nowoczesnych telewizorów Smart TV. Klawiatura Thomson ROC3506 to wielofunkcyjne urządzenie łączące w sobie cechy 4 różnych sprzętów – uniwersalnego pilota telewizyjnego, klawiatury współpracującej z najpopularniejszymi modelami Smart TV, klasycznej klawiatury komputerowej oraz pilota do dekodera TV.

Thomson ROC3506 to wymarzony produkt dla tych wszystkich, którzy intensywnie korzystają z możliwości oferowanych przez nowoczesne telewizory wyposażone w mnogość aplikacji, narzędzi i funkcji. Rozwiązania te znacząco poszerzają liczbę zastosowań nowoczesnego TV. ROC3506 oddaje użytkownikowi do dyspozycji kompletną, wygodną w obsłudze klawiaturę QWERTY, za pomocą której można błyskawicznie, wygodnie i bezbłędnie wpisać dowolne frazy i teksty. Atutem urządzenia jest również klikalny touchpad pozwalający na precyzyjne sterowanie kursorem na ekranie telewizora – np. w przeglądarce lub menu opcji.

Oczywiście urządzenie wyposażono również w cały zestaw odpowiednio łatwych w obsłudze i identyfikacji przycisków dodatkowych, pozwalający na wygodne sterowanie wszystkimi klasycznymi funkcjami TV – czyli włączanie/wyłączanie, zmianę kanałów i głośności, czy obsługę zaawansowanych funkcji (m.in. do obsługi unikalnych funkcji telewizorów najpopularniejszych producentów).

ROC3506 jest w zasadzie gotowy do pracy praktycznie natychmiast po wyjęciu z pudełka – dzięki transmisji IR i dołączonemu adapterowi USB dla sygnału radiowego 2,4 GHz podłączenie klawiatury do telewizora trwa dosłownie chwilę. Dzięki temu rozwiązaniu można sterować Smart-TV za pomocą klawiatury lub wykorzystując sygnał podczerwieni, a za pośrednictwem jednego tylko przycisku szybko zmieniać tryb sterowania. Klawiatura może również współpracować z komputerami PC, a także posłużyć do obsługi innych urządzeń sterowanych pilotem – np. dekodera telewizyjnego

Ponadto  ww. klawiatura marki Thomson oferuje możliwość sterowania wieżą stereo oraz tunerami (DVB-Receiver), co sprawia, że można ją śmiało nazwać centralnym urządzeniem sterującym, dzięki któremu można zrezygnować z wielu pilotów koniecznych do obsługi urządzeń RTV znajdujących się w domu.

Uniwersalna klawiatura Thomson ROC 3506 dostępna będzie w ofercie firmy HAMA dla marek telewizorów Samsung, LG, SONY, Panasonic i Philips w czwartym kwartale br. w cenie około 60 Euro.

thomson-roc3506-01

thomson-roc3506-02

thomson-roc3506-03

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.