Home / Aktualności / ThinkPad X1 Nano – lekki i wydajny laptop do pracy i rozrywki

ThinkPad X1 Nano – lekki i wydajny laptop do pracy i rozrywki

Co jak co ale dzięki pracy zdalnej laptopy przeżywają druga młodość. Z tej okazji wydaje się korzystać również Lenovo, prezentując swój najnowszy laptop z segmentu premium, ThinkPad X1 Nano. Najlżejszy ThinkPad w historii, waży zaledwie 907 g, wyznacza nowe standardy wydajności i funkcjonalności w niewiarygodnie lekkiej obudowie.

Jak się dowiadujemy, pierwszy ThinkPad Lenovo oparty na platformie Intel Evo i napędzany procesorami Intel Core 11. generacji, zapewnia najwyższą szybkość i inteligencję przy zachowaniu wyjątkowej żywotności baterii. Efekty wizualne są dostarczane na 13-calowy wyświetlacz oferujący rozdzielczość 2K oraz wąską ramkę, zaś cztery głośniki i cztery mikrofony 360 stopni mają uwydatnić doznania użytkownika. W tym ostatnim ma też pomóc wsparcie Dolby Vision i Dolby Atmos, o które postarał się Lenovo. Z kolei na straży łączności stoi WiFi 65, a opcjonalna 5G ma zapewnić wyższą przepustowość i poziom stałej wydajności i współpracy w nowym hybrydowym świecie pracy. X1 Nano to też pierwszy ThinkPad wyposażony w zaktualizowany zestaw funkcji zabezpieczeń AI i biometrycznych ThinkShield. Obejmują one nowe rozpoznawanie głosu i wykrywanie obecności ludzi, które umożliwiają logowanie bezdotykowe i blokowanie urządzenia, gdy użytkownik odchodzi do znajomego czytnika linii papilarnych Match on Chip.

Oczekuje się, że ThinkPad X1 Nano będzie dostępny w czwartym kwartale tego roku a jego cena ma się rozpoczynać od ok. 5400 zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.