Home / Aktualności / ThinkPad P52 – nowy laptop Lenovo z szescio-rdzeniowym procesorem Xeon i grafiką NVIDIA Quadro

ThinkPad P52 – nowy laptop Lenovo z szescio-rdzeniowym procesorem Xeon i grafiką NVIDIA Quadro

Zapowiedziany niedawno przez Lenovo najnowszy model laptopa ThinkPad P52, czyli mobilnej stacji roboczej, z pewnością przypadnie do gustu nie tylko, ale przede wszystkim profesjonalistom, szczególnie z zasobnym portfelem. Choć nie znamy jeszcze ceny, to patrząc tylko na specyfikację oraz wykonanie tego modelu, można śmiało powiedzieć, że nie będzie on tani.

Zaprojektowany z myślą o renderingu 3D, tworzeniu zaawansowanej treści czy symulacjach AI, P52 może być wyposażony w procesory Intel Xeon 8 generacji (sześciordzeniowe), lub jednostki z rodziny Core. Wyróżnikiem tego szczególnego modelu jest możliwość upakowania do 128 GB pamięci DDR4 czy 6 TB dysku. Lenovo postarało się też o pozostałe podzespoły ThinkPad P52, wśród których znalazł się 15,6-calowy ekran 4K z 10 bitową głębią kolorów, 100 % odzwierciedleniem gamy Adobe czy jasnością 100 nitów. Niemniej jednak gwiazdą jest zastosowana w laptopie grafika – NVIDIA Quadro P3200 z oszałamiającymi 6 GB pamięci GDDR5.

ThinkPad P52 nie jest ubogi w porty, wśród których znalazły się dwa Thunderbolt 3, trzy USB-A 3.1 Gen 1, wyjście HDMI 2.0 czy mini DisplayPort 1.4. Producent postarał się ponadto o czytnik kart Smart Card czy czytnik kart pamięci 4-w-1. Jeśli zaś chodzi o łączność, do dyspozycji mamy tradycyjny gigabitowy port RJ45, bezprzewodową kartę siesiową Intel AC 9560 802.11ac czy Bluetooth 5.0, ponad modem Fibocomm 4G LTE (Cat 9).

ThinkPad P52 nie jest tylko szybkim laptopem do produktywnej pracy, ale także bardzo bezpiecznym. Lenovo zastosowało w nim szereg technologii bezpieczeństwa, w tym moduł  TPM 2.0, kamęrę IR, czytnik linii papilarnych czy ThinkShutter – webcam z klapką zasłaniającą obiektyw i pozwalającą na odrobinę więcej prywatności.

Tak jak wspominaliśmy, P52 nie ma jeszcze ceny. Wiemy jedynie, że Lenovo zacznie go sprzedawać pod koniec lipca. Jacyś chętni? Tylko po kolei.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.