Home / Aktualności / Thermaltake odświeża linie coolerów – tym razem z modelem UX200 ARGB

Thermaltake odświeża linie coolerów – tym razem z modelem UX200 ARGB

Realizując konsekwentnie odświeżanie swoich linii chłodzenia powietrzem, firma Thermaltake wprowadza adresowalne oświetlenie LED RGB i nowsze wentylatory z ulepszonymi łożyskami (jak np. zaprezentowany wczoraj UX100 ARGB), czego kolejnym dowodem jest pokazany dziś UX200 ARGB. Cooler ten oparty jest na radiatorze typu wieżowego, w którym żebra zwężają się w kierunku dolnej części stosu żeber, aby poprawić prześwit z gniazdami VRM i M.2 płyty głównej. Aluminiowe żeberka radiatora i miedziane ciepłowody są anodowane na czarno. Cztery miedziane rurki cieplne o grubości 6 mm mają bezpośredni kontakt z procesorem w podstawie, przenosząc ciepło przez żeberka radiatora. Aluminiowa podstawa ma również żeberkowatą strukturę.

Głównym elementem napędowym coolera jest 120 mm wentylator 120 posiadający 15 adresowalnych diod LED RGB osadzonych w otworze ramy, z silikonowym dyfuzorem rozprowadzającym światło. Oświetlenie korzysta ze standardowego 3-pinowego wejścia ARGB, zaś sam wentylator ma 4-pinowe wejście PWM oraz łożysko hydrauliczne, które ma bezproblemowo wytrzymać 30 000 godzin. Prędkość obrotowa wentylatora zawiera się w zakresie od 300 do 1500 obr./min, co umożliwia przepchnięcie do 43,34 CFM powietrza, z maksymalnym poziomem hałasu 26,33 dBA.

Thermaltake podaje również, że jego chłodzenie UX200 ARGB jest zaprojektowana do obsługi obciążeń termicznych do 130 W, chociaż obsługuje tylko główne gniazda procesorów typu desktop, w tym LGA115x i AM4. Na razie nie podano cen tej konstrukcji.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.