Home / Aktualności / Thermaltake Level 10M Advanced Gaming Mouse – recenzja

Thermaltake Level 10M Advanced Gaming Mouse – recenzja

Pudełko, pierwsze wrażenie i dane techniczne

Projekt pudełka w którym dostajemy mysz jest niemal klasyczny jak na myszy Gaming’owe – Wszystkie informacje wyeksponowane na froncie i tyle pudełka. Na spodniej jego części „wymagania” systemowe. Od razu wiemy z czym mamy do czynienia.

Otwierane na rzep okienko które ukazuje nam skromność i zdecydowanie prezentowanej myszy. Widoczny element regulacyjny uzmysławia nam jeden z większych teoretycznych atutów myszy – regulację.

Przewód myszki wraz z dodatkową  zawartością schowany pod resztą pudełka.

Po wyciągnięciu myszy z pudełka pierwsze wrażenie nie ustępuje – mysz jest wykonana solidnie i estetycznie z dobrego jakościowo plastiku. Lewy klawisz myszy posiada prostokącik na podświetlenie, prawy klawisz z diodami statusu pracy – o tym więcej w recenzji. Lewa strona myszy to 3 fizyczne przyciski (dwa pierwsze oznaczone A i B) przy czym ostatni jest – jak to określa producent – 5-cio osiowy (oznaczony błyskawicą) – góra, dół, lewo, prawo i wciśnięcie. Odległości są dość spore między nimi, przy czym przyciski A i B są w jednej osi tuż przy podpórce pod kciuk, natomiast błyskawica odrobinę od nich wyżej.

Na tylnej części myszy regulacja wysokości myszy i perforacja w formie plastra miodu na lewej środkowej części. Wbrew obiegowej opinii nie ma tam żadnego chłodzącego wentylatora.

 

Dane techniczne i ergonomia:

Wymiary

449.8 X 142.6 X 37.7 MM

Liczba Klawiszy

6

Kolor

Czarny

Krztałt

Ergonomiczna konstrukcja dla lewo i prawo ręcznych

Liczba klawiszy makro

50

Liczba profili dla gier

5

długość kabla usb

1.8M

Przełączniki OMRON

przewidziane dla 50 milionów kliknięć

zmiana wagi

nie

graficzny interfejs urzytkownika

Nowe oprogramowanieTT ESPORTS

złocony wtyk usb

tak

OPcje kolorów LED

podświetlenie RGB 16.8 MIL. KOLORów

Efekty Świetlne

statyczne , PULSowanie , SPEKTRUM kol.

Waga w gramach

161.9

 

Jak widać mysz nie należy do najlżejszych a dodatkowo najprawdopodobniej w specyfikacji podano jej wagę z przewodem – zmierzona waga ok. 130 g  bez przewodu. Producent nie uwzględnił w tym przypadku regulacji wagi.

Deklarowana ergonomiczna konstrukcja jest dla lewo i praworęcznych, oczywiście tylko pod warunkiem, że leworęczna osoba nie używa 3 przycisków z lewej strony – poza tym zapewnienia są jak najbardziej prawdziwe – mysz jest wygodna w lewej dłoni.

Samych przycisków niby producent deklaruje 6 ale w rzeczywistości do dyspozycji jest 5-cio osiowy (5 w 1), więc jest ich w sumie 10.

Idąc dalej, wymiary podane przez producenta również wprowadzają w błąd gdyż rzeczywiste wymiary myszy to  12.5 cm x 7 cm (bez podpórek bocznych, w najszerszym miejscu) x  ok. 4,5 cm (po maksymalnym podniesieniu tyłu myszy) [długość x szerokość x wysokość].

Jak można również zauważyć ze zdjęć, mysz nie jest mała. Jest zapewne świetna dla ludzi z długimi palcami. Dla mnie jest ona odrobinę za długa. Zdecydowanie polecamy aby przed zakupem myszy spokojnie ją sobie wypróbować gdyż jej budowa jest odrobinę niestandardowa. Mysz jest długa ale płaska mimo maksymalnego podniesienia tylnej części. Nie nadaje się naszym zdaniem do gry claw grip’em i finger grip’em.

Umiejscowienie przycisków jest o tyle nie fortunne, że przy w miarę wygodnym ułożeniu dłoni na myszy (czyli nadgarstek lekko dotykający podkładki) nie jesteśmy w stanie sięgnąć kciukiem do pierwszego klawisza z lewej strony – jest za daleko do przodu o ok. 0,5 – 1 cm. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku TT esports Volos. Ma to też zaletę – nie wciska się on przypadkowo bo kciuk trafia idealnie dotykiem między przyciski A i B (który jest najwygodniejszy do naciskania)

 

Przy opisanym wcześniej ułożeniu dłoni klawisze główne naciskamy lekko poniżej środka w kierunku tyłu myszy. Sęk w tym, że przełączniki są na samym końcu myszki z przodu, co automatycznie – przynajmniej w naszym wypadku- wymaga większej siły nacisku i zdarzają się bardzo sporadycznie „niedokliki”. Z pewnością „obycie” i pamięć mięśniowa niweluje z czasem ten problem. Większość powyższych problemów znika przy palm grip’ie.

Przycisk 5-osiowy natomiast jest tak daleko z tyłu, że bardzo ciężko operować nim bez nienaturalnego wygięcia kciuka – sprawdza się to w wypadku gdy ustawimy tam regulacje czułości i zmianę profili – ciężko jest to zrobić przypadkowo.

Skok przycisków jest wyraźny i lekko słyszalny. Nie przeszkadzający. Kontrola i wyczucie przycisku 5 osiowego jest odrobinkę trudniejsza – zastosowano tam inne typy przełączników. Producent deklaruje użycie przełączników Omron z wytrzymałością na poziomie 50 milionów klików.

Wskaźnik diodowy na prawym klawiszu informuje użytkowania o trybie czułości wybranego profilu. O profilu natomiast w zamyśle miał informować prostokąt pod lewym klawiszem – ale właściwie całe podświetlenie można w ten sposób skonfigurować. Te informacje wyświetlają się również na ekranie komputera na dole ekranu w trybie pracy na pulpicie – w grach bardzo często ich nie widać.

Kółko przewijania i jego przełącznik pracują wzorowo – terkot jest cichy ale wyczuwalny, klik mikroprzełącznika cichy i wystarczająco twardy aby uniknąć przypadkowych wciśnięć.

Mysz posiada długi, 1.8 metrowy przewód w oplocie, zakończony złoconą wtyczką USB zabezpieczaną gumową zatyczką przypiętą do kabla, a on sam jest dosyć sztywny.  Po pierwszym rozpięciu opaski rzepowej trzymającej go w całości a następnie ręcznym rozprostowaniu zagięć, z uporem powracał do pierwotnego kształtu. Zahaczając co chwilę o krawędź biurka zagięciem utrudniał pracę i testy. Dopiero po kilku poprawkach zagięć i odpowiednim podparciu przewodu problem ustąpił.

 

Sensor

Dane techniczne sensora

Nazwa sensora

AVAGO 9800

TYP sensora

LASER

DPI

do 16000 DPI przez tryb OVERDRIVE

Domyślne DPI

400, 800, 1600, 3200

IPS

150

POLLING RATE (częstotliwość prÓbkowania)

1000HZ, 500HZ, 250HZ, OR 125HZ (1MS, 2MS, 4MS OR 8MS).

akceleracja

30G

 

Zastosowany sensor laserowy Avago  9800 z czułością do 16.000 dpi jest bardzo dokładny, działa na wszystkich przetestowanych przez nas powierzchniach – może na szkle najsłabiej. Pod tym względem producent stanął na wysokości zadania. Testy w niskich dpi (do 3.200) wypadają świetnie, dobrze gra się w FPS’y, trzecioosobówki i strategie. Najwyższe dpi właściwie nie wiadomo dla kogo są stworzone – opanowanie kursora na ekranie 4K w 16.000 dpi może okazać się nie lada wyzwaniem. Być może w przyszłości przy rozdzielczości 8K taka czułość myszy będzie przydatna. 

Śledzenie ruchów myszki jest dokładne i bez akceleracji – typowej dla tanich sensorów laserowych. Zastosowany w Level 10M Advanced Avago 9800 jest z pewnością jednym z najlepszych dostępnych laserowych sensorów. Oczywiście istnieją lepsze sensory optyczne – ale to zupełnie inna historia.

 

Regulacja wysokości

Regulacja wysokości tyłu myszy miała w zamyśle projektantów i inżynierów poprawić komfort użytkowania. Cóż – niewątpliwie dobrze, że jest, jest wykonana bardzo dobrze. Pojawia się tylko takie wrażenie, że sama regulacja o ok. 1 cm niewiele zmienia w użytkowaniu myszy – być może to tylko nasze wrażenie. Generalnie – lepiej że jest – może komuś akurat tego czegoś brakowało – tego 1 cm regulacji.

 

  1. Wstęp
  2. Pudełko, dane techniczne i wrażenia z użytkowania
  3. Oprogramowanie
  4. Podsumowanie

 

Pudełko, pierwsze wrażenie i dane techniczne Projekt pudełka w którym dostajemy mysz jest niemal klasyczny jak na myszy Gaming’owe – Wszystkie informacje wyeksponowane na froncie i tyle pudełka. Na spodniej jego części „wymagania” systemowe. Od razu wiemy z czym mamy do czynienia. Otwierane na rzep okienko które ukazuje nam skromność i zdecydowanie prezentowanej myszy. Widoczny …

Ocena końcowa

Ocena

Warta uwagi

Podsumowanie : Z dobrą ceną, mysz Level 10 Advanced stanowi ciekawą propozycję dla graczy.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
80

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.