Home / Aktualności / Thermaltake atakuje wydajnymi pamięciami DDR4 Toughram XG RGB

Thermaltake atakuje wydajnymi pamięciami DDR4 Toughram XG RGB

W pogoni za wydajnością chyba każdy z nas jest w stanie zrobić wszystko lub prawie wszystko. Jednym z kluczowych elementów każdego komputera z pewnością jest pamięć. Czym wyżej taktowana i z mniejszymi opóźnieniami, tym wydajność całego systemu jest większa (w znacznej liczbie przypadków bo jest to jeden z wielu elementów składowych całego równania). Piszemy o tym z uwagi na pojawienie się na rynku nowych i wydajnych modułów pamięci DDR4 w zestawie 2 x 8 GB pochodzących od Thermaltake. Producent ten zaprezentował właśnie Toughram XG RGB – pamięci taktowane zegarem od 3600MHz do 4600MHz.

Nowe dziecko Thermaltake posiada aluminiowy radiator, który został obszyty geometrycznym wzorem, aby nadać mu elegancki i świeży wygląd, a jednocześnie pomaga poprawić rozpraszanie ciepła podczas użytkowania. Jako wysokiej klasy zestaw pamięci z serii TOUGHRAM, TOUGHRAM XG RGB został wyposażony w 16 diod LED z unikalnym paskiem świetlnym w kształcie litery X, umożliwiający sterowanie 8 strefami oświetlenia w celu uzyskania bardziej realistyczniej wyglądających kolorów. Użytkownicy mogą wybrać ponad 25 wstępnie ustawionych trybów oświetlenia z oprogramowania TOUGHRAM lub zsynchronizować je z wieloma programami RGB, w tym naszym zaawansowanym oprogramowaniem do edycji światła NeonMaker, w celu ustawienia osi czasu. TOUGHRAM XG kontynuuje też dziedzictwo budowania pełnego ekosystemu RGB, można go zsynchronizować z oprogramowaniem TT RGB Plus wraz z innymi włączonymi komponentami. Poza tym nowy RAM Thermaltake może obsługiwać płyty główne wyposażone w adresowalne gniazdo RGB 5 V, co pozwala użytkownikom sterować efektami świetlnymi bezpośrednio z oprogramowania RGB płyty głównej.

Zestawy pamięci Thermaltake TOUGHRAM XG RGB DDR4 16 GB (8 GB x 2) i TOUGHRAM RGB Metallic Gold / Racing Red 3600 MHz 16 GB (8 GB x 2) są teraz dostępne na ttpremium.com i są objęte ograniczoną dożywotnią gwarancją.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.