Home / Aktualności / The Tower 100 – nowa obudowa Thermaltake

The Tower 100 – nowa obudowa Thermaltake

Jeden ze znanych producentów sprzętu komputerowego w tym obudów, Thermaltake, przedstawił dziś swoją nową obudowę Tower 100, mini wersję kultowej „wieży” – Tower 900 (konstrukcja Full Tower). Tower 100, która naszym zdaniem mogła być inspirowana automatami z charakterystyczną łapą (zdjęcie poniżej), ma znacznie mniejsze wymiary, które nadal oferuje wszystkie niezbędne funkcje, w tym możliwość montażu układów chłodzenia cieczą, hartowane szkło czy inne elementy wyposażenia.

Kompaktowa obudowa obsługuje płyty główne Mini-ITX i pozwala użytkownikom o ograniczonej przestrzeni cieszyć się kultowym designem w mniejszym rozmiarze.

Źródło: made-in-china.com

Tower 100 występuje w kolorach czarnym i białym i oferuje jedno złącze USB typu C, dwa porty USB 3.0 i jeden port audio HD. Obudowa posiada trzy panele z szybami z hartowanego szkła – jeden z przodu i dwa z lewej i prawej strony. Aby je zdemontować należy zdjąć górny panel i przesunąć trzy szklane panele w górę, umożliwiając pełny dostęp do komputera.

Jeśli chodzi o zasilacz jaki uda nam się upakować w tym mikrusie, możemy w niej użyć standardowego zasilacza ATX, a ponadto wewnątrz pomieścimy chłodzenie AiO o rozmiarze 120 mm lub jeden wentylator 120 mm na górze oraz jeden 140 mm nad pokrywą zasilacza. Obudowa Thermaltake Tower 100 nie sprawi również problemu w przypadku instalacji kart graficznych o długości do 320 mm i  coolera o wysokości 180mm, co pozwala użytkownikom zmniejszyć obudowę bez obniżania wydajności całego systemu. 

Poza prezentacją nie uzyskaliśmy informacji na temat dostępności i ceny tej niezwykle ciekawej konstrukcji.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.