Home / Aktualności / The Grand Finals 2016 w Warszawie – drugi dzień rozgrywek oraz podsumowanie

The Grand Finals 2016 w Warszawie – drugi dzień rozgrywek oraz podsumowanie

 

The Grand Finals 2016 - second day logo

W dniu 9 kwietnia miał miejsce drugi i ostatni dzień finałów Ligi Wargaming.net, który wyłonił nowych mistrzów świata na rok 2016. Po pierwszym, eliminacyjnym dniu, do dalszych etapów przeszły zwycięskie drużyny z dnia poprzedniego, co gwarantowało, że emocji było jeszcze więcej.

Także fakt, że finałowy dzień rozgrywek odbywał się w weekend pozwoliło jeszcze większe rzeszy fanów uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu, co również miało wpływ na i tak już gorącą i emocjonującą atmosferę w Hali Torwar.

Pomiędzy rozgrywkami organizatorzy przygotowali absolutną nowość, jaką był pokazowy mecz w grę World of Warships, w udziale której brali profesjonalni gracze e-sportowi.

WP_20160409_18_22_38_Pro

WP_20160409_18_36_54_Pro

Z każdym kolejnym meczem emocje zaczynały sięgać zenitu, ale to nie oznaczało, że nie może być ich jeszcze więcej. Drużyny Hellraisers oraz NAVI dały wzorowy pokaz umiejętności, udowadniając, ze ich dojście do ścisłego finału w finale nie było przypadkowe.

Zawodnicy walczyć mieli 7 rund i po początkowym monopolu na wygrywanie (2:0 dla Hellrisers), ekipa NAVI złapała oddech i doprowadziła do wyrównania 2:2. Później byliśmy świadkami walki typu cios za cios, aż do wyniku 6:6. Wówczas było już wiadome, że od tytułu mistrzowskiego dzieli nas już tylko jedna bitwa.

The Grand Finals 2016 - 1 to 6

The Grand Finals 2016 - 6 to 6

Po wypełnionym po brzegi emocjami ostatnim meczu zwycięzcami tegorocznej edycji The Grand Finals została drużyna NAVI (Natus Vincere). Tym samym to oni będą z dumą nosili w tym roku zaszczytny tytuł Mistrzów Świata w World of Tanks.

The Grand Finals 2016 - ceremonia finałowa

The Grand Finals 2016 - ceremonia finałowa cd

  1. Dzień drugi The Grand Finals 2016
  2. Galeria
  3. Podsumowanie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.